Komfortné bezdrôtové prehrávanie vďaka Logitech Bluetooth Audio Adapter

Logitech prišiel na trh s ďalším vynikajúcim doplnkom. Jedná sa o Logitech Bluetooth Audio Adapter. Toto zariadenie umožňuje vylepšiť súčasnú zostavu reproduktorov o komfortné bezdrôtové prehrávanie. Vďaka Bluetooth s multipointom môžete pripojiť hneď niekoľko zariadení. Jeho malé rozmery a elegantný dizajn vás určite ihneď oslovia rovnako ako nás.

Bezdrôtové Bluetooth s multipointom

Tento malý a rýchly adaptér Logitech má pripojenie Bluetooth s multipointom. Vďaka tomu dokáže byť zároveň spárovaný s viacerými modernými zariadeniami naraz. Napríklad s tabletom aj smartfónom súčasne. Pritom nie je potrebná žiadna konfigurácia alebo zložitejšie nastavenie. Postačí jediné kliknutie na povrch veľkého tlačidla Bluetooth vo vrchnej časti zariadenia. Týmto aktivujete automatické spárovanie. V tomto bode by ste už mali pri zapnutom rozhraní bluetooth nájsť tento Bluetooth Audio Adapter. Stačí sa pripojiť a už len začať prehrávať požadované audio súbory, ktoré budú prehrávané priamo cez zariadenie.

Na výstupe RCA a Jack 3,5 mm

Výrobca udáva, že spojenie Bluetooth, ktoré umožňuje Logitech Bluetooth Audio Adapter má dosah až 15 metrov. Toto žiaľ nemôžeme potvrdiť, prehrávanie pri väčšej vzdialenosti nebolo veľmi stabilné na väčšiu vzdialenosť. Výstupné konektory na zariadení sú hneď dve. Jedná sa o konektory RCA, ku ktorým je v balení kábel na Jack 3,5 mm. Ďalej samotné zariadenie má jeden AUX výstup priamo na Jack 3,5 mm. Na výstup môžete pripojiť buď samotné reproduktory, reproduktory s vlastným zosilňovačom alebo domácu audio súpravu, či iné reproduktorové zariadenie.

Dodávané s príslušenstvom

Na recenziu sme dostali nové kompletné zariadenie Logitech Bluetooth Audio Adapter. Logitech aj pri tomto zariadení využíva malé kompaktné balenie, ktoré je úplne dostatočné pre menšie rozmery zariadenia vo vnútri. Ako prvé nás upútali menšie rozmery samotného audio adaptéra, ktoré sme hneď hodnotili kladne. Rozmery adaptéra sú 5 x 5,5 x 2,3 cm, bez vyčnievajúcich konektorov má adaptér 5 x 5 x 2,3 cm. Spodná časť adaptéra má povrch z gumy, vďaka tomu drží pevne na svojom mieste na takmer každom povrchu. Vo vnútri balenie bol ešte napájací adaptér do siete elektrickej energie a kábel s konektorom RCA spolu s Jack 3,5 mm a menší obrázkový návod, či skôr schéma zapojenia zariadenia. Elektrický adaptér obsahuje priamo napájací kábel a tento adaptér má taktiež menšie rozmery. Dodávaný kábel s konektormi je už na pohľad pevnejšej konštrukcie a počas testovania zariadenia fungoval bez problémov. Nie ako pri iných audio zariadeniach, kde tenší kábel vie robiť „šuštanie“ a podobné nepríjemné zvuky pri prehrávaní audio súborov.

Automatické pripájanie k známym zariadeniam

Pri našom testovaní sme si všimli, že ak už raz nejaké zariadenie bezdrôtovo cez bluetooth k tomuto adaptéru Logitech pripojíte, tak aj pri jeho odpojení sa po chvíli samo pripojí naspäť. Na jednej strane to šetrí čas a nie je potrebné zakaždým na novo zariadenia pripájať, no na druhej strane to niekedy môže prekážať. Čo sa ďalej týka napríklad dizajnu, ten je veľmi podarený, no podľa nás pôsobia „trčiace“ konektory RCA trochu rušivým dojmom, možno by boli lepšie schované hlbšie v zariadení, no to už by asi bolo na úkor malých rozmerov zariadenia. Podobne to je aj s pripojením káblov, aj keď je všetko sústredené na zadnej strane zariadenia, káblov tam ide viacero a pri malých rozmeroch zariadenia to taktiež trochu ruší celkový elegantný dizajn zariadenia. Napriek tomu zariadenie funguje veľmi dobre a spoľahlivo. Pre menej technicky zdatných by sa k baleniu tohto zariadenia mohla hodiť obšírnejšia informácia s návodom, ako len dodávaná obrázková schéma zapojenia.

Logitech Bluetooth Audio Adapter – rozbalenie a prvé pripojenie

Záverečné hodnotenie

+ Bluetooth s multipointom
+ malé rozmery
+ elegantný dizajn
+ kvalitné prevedenie predovšetkým výstupného káblu pre čo najlepší prenos
– slabší dosah pripojenia pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth
– automatické pripájanie k známym zariadeniam môže byť niekedy nechcené
– vyššia cena (okolo 40 eur)

Logitech Bluetooth Audio Adapter je elegantné a malé zariadenie, ktoré výborné doplní každú audio zostavu o možnosť bezdrôtového prehrávania. Vďaka kvalitnému prevedeniu funguje spoľahlivo a audio súbory prenáša na výstupné zariadenia podľa očakávania.

Za poskytnutie produktu pre túto recenziu ďakujeme spoločnosti Logitech.