iMpulse – diaľkový ovládač pre Vaše iZariadenia

iMpulse je názov malého zariadenia, ktoré poskytuje široký rozsah využitia. „Čím menej veci pri sebe človek má, tým lepšie“, je heslo, ktorým sa riadil tím pri navrhovaní tohto malého ovládača pre Váš telefón, tablet alebo počítač. Okrem ovládania stoviek hier, slúži taktiež ako trigger fotoaparátu, ovládač médií a takzvaný „key finder“.

Primárna funkcia tohto zariadenia je ovládanie videohier cez Bluetooth. Je menší ako väčšina jeho konkurentov, čo je jeho hlavnou devízou. iMpulse obsahuje štyri hlavné tlačidlá, joystick a bonusové tlačidlo v strede zariadenia. Napriek tomu, že neobsahuje veľmi veľa tlačidiel a tým pádom by sa niekomu jeho funkčnosť mohla zdať nepostačujúca, ak vezmeme v úvahu, že je dosť malý na to, aby ste ho mohli nosiť ako prívesok na kľúčoch a taktiež jeho cenu nie je to zlá kúpa.

K jednému zariadeniu je možné pripojiť viacero iMpulse ovládačov, čo otvára možnosť hrať taktiež multiplayer hry. Okrem hrania hier, môže byť iMpulse nápomocný pri hľadaní kľúčov, pokiaľ ho na nich máte pripevnený, jednoducho na svojom telefóne aktivujete v aplikácií funkciu „vyhľadať“ a ak sú Vaše kľúče v dosahu sto metrov iMpulse začne pípať.

Tvorcovia tohto vreckového ovládača taktiež propagujú funkciu ovládača médií, čo je veľmi užitočné pre užívateľov tabletov alebo počítačov, ktorí nesedia priamo pred svojim zariadením, napríklad pri pozeraní filmu. Štyri funkčné tlačidlá fungujú ako pretáčanie dopredu alebo dozadu, zastavenie alebo spustenie záznamu a stíšenie. Joystick je používaný na zvyšovanie alebo znižovanie hlasitosti záznamu.

Pre spojenie iMpulse so zariadením bolo zvolené spojenie Bluetooth verzie 2.1, namiesto jedného z novších verzií, z dôvodu, aby bolo možné využívať tento ovládač na viacerých zariadeniach.  To znamená, že aj ľudia, ktorí majú staršie zariadenia si môžu vychutnať hranie hier s fyzickými tlačidlami.

V neposlednom rade môže iMpulse slúžiť aj ako trigger alebo spúšťač fotoaparátu na Vašom telefóne, pomocou ktorého budú Vaše skupinové fotky vyzerať profesionálnejšie a hlavne na nich nebude nikto chýbať.

iMpulse  bol spustený ako projekt na serveri Kickstarter, no za pár dní tvorcovia získali 500% požadovaných finančných zdrojov. Pred objednať si ho môžete na oficiálnej stránke  iMpulseController za cenu  25 až 37 $ v rôznych farbách. Oficiálne vydanie sa plánuje na Apríl roku 2013.

[youtube id=“FoPnFrz2XrA“ width=“600″ height=“350″]

 

 

One thought on “iMpulse – diaľkový ovládač pre Vaše iZariadenia

  1. Автомобили, авторазбор, конструктора, распилы, спецтехника и мототехника со стоянок и аукционов Японии, срочная отправка из Отару, Фусики, Ниигата, таможенное оформление физ лиц и юр лиц, Тел 79910690696 WhatsApp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.