CES 2013 – Apple príslušenstvo

Aj tento rok sa v Las Vegas uskutočnila veľkolepá show s názvom CES (Consumer Electronics Show), ktorá každoročne prináša novinky v oblasti technológie a možné smery vývoja do budúcnosti. Nechýbali ani produkty pre iZariadenia. Predstavme si tie najzaujímavejšie.

Veľmi rozoberanou témou súčasnosti, je zväčšovanie výdrže batérií mobilných zariadení, pri zachovaní ich veľkosti. Jednou z možností je mať externý zdroj energie, ktorý by mal byť ľahko prenosný a efektívny. Nie hocikomu sa však chce nosiť pri sebe generátor, ktorý má minimálne 10kg a rozmery ako mikrovlnná rúra. Odpoveďou sú štýlové tašky od spoločnosti SunnyBAG, ktoré využívajú najsilnejší zdroj energie, Slnko. Povrch tašiek absorbuje slnečnú energiu pomocou solárnych panelov,ktorú premieňa na elektrickú energiu a ukladá ju do integrovaných článkov. Pomocou tejto energie môžte svoje zariadenie dobiť, kedykoľvek a kdekoľvek potrebujete. Ceny tašiek sa pohybujú od 200€ do 400€. Zatiaľ sú dostupné iba na oficiálnej stránke.

Ďalšou vecou, ktorou sa rozhodne bude technológia v najbližších rokoch zaoberať a pretláčať medzi ľudí, sú „múdre“ hodinky. To, čo bolo niekedy možné iba v sci-fi filmoch o špeciálnych agentoch, je dnes už skutočnosťou a postupom času aj masovou záležitosťou. Spoločnosť I’m SpA  predstavila svoje prvé „múdre“ hodinky, I’m Watch. Obsahujú veľký farebný displej a pomocou technológie bluetooth, sa dokážu spojiť s vaším iPhone-om a vytvoriť zohranú dvojicu. Na displeji sa zobrazujú všetky potrebné informácie o stave batérie,pripojenia,náhľad e-mailov, prijaté SMS, môžte z nich vytáčať čísla, ovládať prehrávanú hudbu a dokonca zobrazujú aj čas. Ďalej zvládajú predpoveď počasia, kalendár a notifikácie zo sociálnych sietí. Hodinky sú už v predaji v 3 variantoch: kovové za 300€, titanové  za 800€ a od 1500€ do 15000€ strieborné a zlaté. Môžte si ich predobjednať na oficiálnej stránke, z ktorej by mali zasielať aj do SR a CZ.

Rozmýšlali ste niekedy nad tým, ako môžte využiť iPhone ako úplne iné zariadenie,než bol vyrobený? Napríklad ako 3D myš? Produkt, ktorý vznikol ako projekt zo stránky kickstarter.com robí práve to. Pomocou malého rozšírenia, ktoré sa pripája do 30 pinového konektoru, premení váš iPhone na 3D myš, ktorú ovládate pomocou virtuálnych tlačidiel na obrazovke. Keďže táto „myš“ obsahuje 3D kompas a akcelerometer, môžte ju používať voľne vo vzduchu, napríklad na prácu s grafickými programami. Predpokladaná cena takejto utility je 45USD(35€), bude sa predávať pre iPhone 4/4S spolu s aplikáciou.

Produktov, ktorých pre iPhone/iPad nie je nikdy dosť, sú ochranné obaly. Ich hlavnou funkciou je chrániť povrch zariadení, ale rovnako dôležitý je ich dizajn. Pre každého sa nájde niečo, či už ste fanúšikmi filmov, hier, komiksov, hocičoho. V Belkine mysleli aj na zástancov stavebníc LEGO. Najväčšou výhodou týchto case-ov je to, že ich môžte upravovať úplne podľa seba. Napríklad takto.

Aj tento rok výrobcovia elektroniky prekvapili verejnosť zaujímavými novinkami a určite sa ešte máme na čo tešiť. Viac vo videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.