3 najlepšie aplikácie pre cestovateľov

Cestovanie môže byť už oveľa viac ako iba hobby a oddych. Dnes sa mnoho ľudí cestovaním živí a tento životný štýl sa stáva čoraz častejším zdrojom príjmom aj pre mnoho Slovákov. Rastúcimi možnosťami na cestovania a čoraz lacnejšími letenkami sa z cestovania po svete nestáva zábava iba pre pár percent vyvolených ako to bolo ešte pred pár desiatkami rokov.

3 najlepšie aplikácie pre cestovateľov
3 najlepšie aplikácie pre cestovateľov (Foto: unsplash.com)

Dobrodružný život láka čoraz viac ľudí, pracovať ako sprievodca, bloger či dokonca profesionálny spisovateľ. Nielen toto sú remeslá ktoré sa cestovaním dajú podporovať. Aj moderní manažéri z nadnárodných firiem sa musia často obracať v rôznych krajinách a vybavovať obchody po celom svete. Pre lepšie a lacnejšie cestovanie sú dnes na trhu stovky aplikácii ktoré vám môžu pomôcť, my vám priblížíme tie ktoré sú podľa nás najlepšie pre moderného cestovateľa.

1. Booking.com

Stálica v turizme. Je to najznámejšia ale treba povedať aj jedna z najlepších aplikácii na vyhľadávanie ubytovania. Či už hľadáte kvalitný 5 hviezdičkový hotel, apartmán v Chorvátsku alebo čo najlacnejší hostel, booking.com je naozaj obrovská pomoc a dokáže cez milióny ponúk pre vás vybrať tú najvhodnejšiu. Obľúbená je aj vďaka unikátnych ponukám apartmánov, ktoré sú často k dispozícii iba pre túto najväčšiu sieť ubytovania na svete.

2. Maps.me

Kvalitné mapy sú to čo vás musí počas cestovania sprevádzať, či už cestujete autom alebo potrebujete nájsť dobrú reštauráciu v okolí. Práve mapy od Maps.me poskytujú gigantickú databázu zaujímavých miest ako aj výbornú navigáciu počas cesty autom. Výhoda je aj podpora offline režimu a recenzie užívateľov či fotografie miest.

3. Microsoft Translator

Na trhu kde dominuje Google sa posledné roky presadzuje aj Microsoft. A to je dobre keďže zo vzájomnej konkurencie vždy ťaží samotný užívateľ. Tak je to aj v prípade Translatoru od Microsoftu ktorý je výborný pomocník pri spoznávaní cudzích jazykov, na ovládanie si musíte chvíľu zvyknúť no potom je táto aplikácia naozaj výborný pomocník pri cestovaní. Výhoda je možnosť prekladania hovorenej konverzácie kedy vás mobil „počúva“ a na displey zobrazuje preklad.

Tvorbou webových aplikácii sa dnes zaoberá mnoho firiem a samotné „appky“ sú výborným pomocníkom v bežnom živote, či už ich využívate pri športovaní, učení, cestovaní alebo hľadáte zdravé recepty dobrá aplikácia dokáže doslova skvalitniť a zjednodušiť váš život.

Text:PR