Znovuzrodenie kultovej klasiky Etch and Sketch

Pri pohľade na titulný obrázok, na ktorom je vyobrazené Etch and Sketch príslušenstvo, ma behom minúty pohltia pocity s nostalgickým nádychom starých, bezstarostných čias detstva. Je to už takmer pol storočia, čo boli prvé skice nakreslené prostredníctvom tejto jednoduchej hračky, predstavené verejnosti. Netreba dodávať, že to bol hit. Etch and Sketc bolo vo svojej dobe rovnakým fenoménom ako je dnes iPad. Vynálezca tejto priamočiarej hračky Ari Krupnik prišiel s odvážnou myšlienkou spojiť tieto dve zariadenia spôsobom, ktorý nikto nemohol očakávať.

Spoločnosť Etcher si dala za úlohu zmyselne premeniť iPad na klasickú predlohu Etch and Sketch hračky. Jej charakteristickými prvkami sú kultový červený rámček a biele ovládateľne kolieska. Tvorba skíc a náčrtkov je zabezpečená rovnakým spôsobom ako u svojho predchodcu a to prostredníctvom otáčania koliesok na tvorbu vodorovných a zvislých čiar, ktoré sa plynulo premietnu na displej vášho iPadu . Jednou z najpamätnejších vlastností Etch and Sketch zariadenia bol spôsob mazanie nepodarených náčrtkov. Pevne ste uchopili jeho červený rám a zľahka zatriasli až pokiaľ sa vám vaša skica neodvratne nevymazala. Avšak, tentoraz s použitím iPadu si vaše výtvory budete môcť zachovať v trvalej podobe medzi uloženými obrázkami vo fotoknižnici, medzi rozpísanými e-mailami alebo medzi vašimi priateľmi na Facebooku a Flickri.

Bohužiaľ je zatiaľ tento nápadití projekt iba v štádiu konceptu, no Krúpnik a jeho vývojársky tím je na správnej ceste. Podarilo sa im získať oficiálnu licenciu na ochrannú známku Etch and Sketch rovnako ako oficiálny certifikát Made for iPad, ktorý poskytuje iba Apple. Vyzerá to tak, že Etch and Skretch ostáva verný svojim koreňom a v spojení s intuitívnym ovládaním iPadu, má na trhu s Apple príslušenstvom veľkú šancu uspieť.

[youtube id=”U1iVbk_dtxM” width=”600″ height=”350″]

via: kickstarter.com