Znalecký posudok vybavíte aj na internete

Časy keď ste pri žiadosti o znalecký posudok potrebovali obiehať kancelárie znalcov a ukazovať im danú nehnuteľnosť sú našťastie preč. Samozrejme aj dnes je možné ísť touto tradičnou cestou ale existuje už aj pohodlnejšia a rýchlejšia alternatíva. Tou je online vybavenie celej procedúry.

Znalecký posudok vybavíte aj na internete

Znalecký posudok vybavíte aj na internete (Zdroj: dobryznalec.sk)

Lídrom v tejto oblasti je na Slovensku spoločnosť expresnyposudok. Pri vypracovaní znaleckého posudku od tejto spoločnosti máte zaručené, že ho akceptujú všetky banky pôsobiace na Slovenskom trhu. Takto overený znalec musí byť zapísaný v zozname znalcov vedeného ministerstvom vnútra. Veľkou výhodou je rýchlosť dodania takéhoto posudku. Dodanie je možné už po jednom dni od obhliadky nehnuteľnosti. Dobrý znalec je garanciou toho že v procese vybavovania hypotekárneho úveru nebude banka žiadať o dodatočné informácie a podklady a tým pádom bude celý proces od žiadosti až po schválenie hypotéky plynulý a rýchly.

Okrem samotného zoznamu znalcov je výhodou aj to, že máte kontakt na profesionála z Vášho regiónu. Takto vyhotovený znalecký posudok ale nemá neobmedzene dlhú platnosť. Nakoľko do výpočtu a stanovenia ceny nehnuteľnosti vstupuje veľa premenných ako napríklad cena stavebných materiálov a prác nie je možné aby výsledok bol v platnosti viac ako jeden rok. Toto je zvyčajne maximálna doba platnosti ktorú banky akceptujú.

Text: PR