Znalecký posudok pri hypotéke

Ak uvažujete nad kúpou vlastného bývania v podobe bytu prípadne rodinného domu je potrebné zabezpečiť si financovanie. Bez hypotéky sa kupuje veľmi málo nehnuteľností nakoľko celú sumu nemajú ľudia nasporenú. Potrebná je preto pôžička na bývanie.

Znalecký posudok pri hypotéke

Znalecký posudok pri hypotéke (Foto: zoznam.znalcov.sk)

V našich podmienkach sa takmer vždy jedná o financovanie bývania pomocou hypotekárneho úveru. Na to ale aby bola žiadosť o takúto hypotéku kladne vybavená a mohli sme začať s čerpaním prostriedkov je potrebné banke dokladovať viacero vecí. Jednou z nich je aj znalecký posudok nehnuteľnosti. Takýto posudok je možné vypracovať prakticky na akúkoľvek nehnuteľnosť. Či už sa jedná o byt alebo rodinný dom alebo tiež stavebný pozemok. Takýto nutný dokument Vám vie vypracovať odhadca nehnuteľností. Jedná sa o odborníka v oblasti ohodnocovania nehnuteľností ktorý je zapísaný v zozname znalcov.

Cena za odhad nehnuteľnosti sa samozrejme líši podľa toho komu si dáte znalecký posudok vypracovať a tiež od toho ako rýchlo ho potrebujete. Najvýhodnejšie ponuky spravidla bývajú u špecializovaných firiem ktoré ponúkajú svoje služby prevažne online na internete. Štandardne sa čas dodania pohybuje okolo jedného týždňa ale ak Vás súri čas je to možné aj urýchliť.

Text:PR