Zmeňte svojho návštevníka na zákazníka

Už keď hľadáte registračné sídlo pre svoju firmu, mali by ste začať rozmýšľať o webstránke pre vašu firmu. V prvom rade je dôležitý vzhľad a rozhranie pre používateľov. Snažte sa o to, aby stránka vždy pôsobila intuitívne a user friendly. Preto je lepšie si priplatiť za kvalitného user experience dizajnéra, ktorý na to dohliadne, ako keby sa vám tam mali návštevníci strácať ako lietadlá a lode v Bermudskom trojuholníku. Ako by mala vyzerať dobrá internetová stránka?

Zmeňte svojho návštevníka na zákazníka

Na prvom dojme záleží
S webom je to podobné ako s ľuďmi – na prvom dojme skutočne záleží. Nie, ľudia nie sú takí pokrytci, ale ich podvedomie je. Preto im hovorí, že je lepšie kúpiť od človeka, ktorý vyzerá dobre/je vám sympatický/máte niečo spoločné ako od toho, kto sa vám na prvý pohľad nepozdáva. Súčasná tvorba www stránok kladie dôraz na minimalizmus, prehľadnosť, jednoduchú grafiku, svoje vlastné fotografie a nie žiadne stiahnuté z fotobanky, veľké písmo a používanie infografiky a storytellingu.

Tvorte obsah
Okrem pekného webdizajnu je dôležitý aj kvalitný obsah. Lebo opäť to funguje ako s ľuďmi – môže sa vám daný človek páčiť a priťahovať vás, no keď je vnútri prázdny ako grécka štátna pokladnica, nebudete chcieť pokračovať vo vzťahu s ním. Preto to funguje takto – pekný dizajn návštevníka zaujme a kvalitný obsah ho na stránke udrží a ak je naozaj dobrý, premení ho na zákazníka. Ako by mal vyzerať takýto obsah?

Ako vytvoriť kvalitný obsah
Musíte ponúknuť niečo atraktívne, jedinečné, praktické a prínosné. Niečo, čo váš návštevník nikde inde nenájde. Najlepšie to, v čom ste dobrý, to, v čom podnikáte. Nebojte sa podeliť o svoje know-how a urobte to zadarmo. Prečo? Lebo tu platí pravidlo reciprocity – keď človeku dáte niečo zadarmo a nič od neho za to nechcete, bude vám túto službu chcieť oplatiť čo najskôr. A je veľmi pravdepodobné, že vám to odplatí tým, že sa stane vašim zákazníkom. Nebojte sa tieto pravidlá dodržať aj pri tvorbe eshopov. Skúsite to?

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)