Zbrane a typy nočného videnia

V dnešnej dobe väčšina detí a teenagerov má skúsenosti s počítačovými hrami a jedným z najobľúbenejších žánrov sú bojové hry. V dnešnej dobe čo do popularity vládnu trhu herné série ako napríklad Call of duty alebo Battlefield. V nej sú podľa jednotlivých titulov k dispozícii rôzne typy zbraní.

Zbrane a typy nočného videnia

Reálne zbrane je ale možné po splnení legislatívnych kritérií zakúpiť aj na Slovensku a to online. Internetový obchod armory ponúka na trhu už dlhodobo ako krátke tak aj dlhé zbrane. K tomuto všetkému tiež samozrejme rôzne doplnky k zbraniam iné typy príslušenstva. Samostatnou kategóriou o ktorú je medzi zákazníkmi veľký dopyt je tiež nočné videnie. Podľa princípu na ktorom fungujú sa tieto prístroje delia na noktovízory, termovízie a prístroje pracujúce na báze IR svetla. Každá z týchto skupín má svoje výhody a nevýhody a podľa podmienok je viac vhodná na konkrétnu oblasť použitia.

Zbrane sa celkovo posúvajú od jednoduchých systémov na zložité a sofistikované prístroje. K dispozícii sú rôzne systémy pre zvýšenie presnosti alebo aj diaľkové ovládanie. Ovládanie na diaľku je možné objednať u viacerých výrobkov ako sú aj biokrby na etanol. Toto umožňuje pohodlnejšiu prevádzku a istý luxus aj pre bežné bývanie.

Text a foto: PR