Zahnutý displej, efekt alebo funkcia

V mnohých prípadoch si kupujeme veci na základe reklamy, ktorá ponúka niečo, čo potom v reálnom živote ani nevyužijeme. Tiež je to ovplyvnené aj tým, že sa chceme napodobniť druhým a väčšinou si myslíme, že aj lepším. Túžime po novinkách, ktoré nás všade naokolo obklopujú.

Zahnutý displej, efekt alebo funkcia

Naozaj to ale potrebujeme? Jedna vec je využiteľnosť tvrdených skiel na mobily a druhá špecifické funkcie v ňom. Už niekoľko mesiacov sa stretávame s telefónom so zahnutým displejom. Teda asi väčšina z nás zatiaľ len v reklamách a niektorých video-recenziách. Displej si prešiel od svojich začiatkov v mobilnej komunikácií naozaj veľkým pokrokom a každým jedným dňom sa zväčšuje a mení svoj tvar. V prípade mobilov sa zahnutý displej objavil u Samsungu a ľudia, ktorí ho vlastnia ešte asi len prichádzajú na jeho pravé využitie.

Funkcia takéhoto displeja nie je asi nič ohromujúce. Pretože zatiaľ je to len malé zakrivenie, ktoré ponúka niekoľko výhod, ktoré však moc nevyužijete. V mnohých prípadoch to dopadne tak, ako so všetkými novými funkciami. Niektoré si svoje opodstatnenie nájdu a iné sú naozaj len pre efekt. Možno, že iná značka telefónov Xiaomi toto prevedenie zasa rozvinie vo svoj prospech a doplní ho o iné a naozaj prospešné veci. Zakrivený displej má svoju výhodu najmä vo veľkosti a ploche, ktorú je možné využiť, ani to však nie je nič ohromujúce. Ovládanie jednou rukou sa pri veľkých rozmeroch javí prakticky nemožné.

Takýto telefón je možno hračkou a zberateľskou novinkou pre „fajnšmekrov“. Bežný človek by sa takýto mobil bál používať, pretože jeho cena je vysoká a prípadné poškodenie by si vyžiadalo drahú opravu. Je to elegantný prístroj, má krásne rozlíšenie displeja, veľa prospešných funkcií (nie však vďaka zakriveniu) a nádherné fotografie. Práve tie môžete využiť na najbližšom zoznámení s budúcim partnerom. Už dnes je však tento mobil zastaralý a výrobcovia mobilných značiek pracujú na nových riešeniach, ktoré budeme hodnotiť rovnako tak, ako zakrivený displej.

Text a foto: PR