WWDC už dnes večer !

Všetci už netrpezlivo očakávame na otvorenie najväčšej udalosti tohto roka – Wordwide Developer Conference 2012. Konferencia sa koná tradične v Moscone Center v San Franciscu, iba raz ročne a trvá celý týždeň. Je pripravených viac než 100 workshopov a prezentácií s viac než 1000 inžiniermi Apple. Konferenciu otvorí úvodnou prezentáciou Apple CEO, Tim Cook. Podme sa spolu pozrieť, čo nás na WWDC čaká.

iOS 6

Jednou z prvých vecí, ktorá bude prezentovaná je nová iOS 6. Bude obsahovať  kopec skvelých noviniek. Najzákladnejšou novinkou budú Nové 3D mapy, ktoré zostavili sami vývojari Applu ( Viac sa dočítate v našom článku Ako budú vyzerať nové mapy v iOS 6 ). Ostatné novinky iOS 6 si Apple drží v tajomstve. Nechajme sa prekvapiť.

 

 

OS X Mountain Lion

Nový operačný systém má priniesť novinky inšpirované iPadom a iOS: hlbšie integrovaný Twitter, Messages, Reminders, Notification Center alebo Game Center a AirPlay Mirroring, iCloud nadobudne nové rozmery. Po synchronizácii budú maily, kontakty, dokumenty a kalendár aktualizované priebežne na všetkých iCloud zariadeniach. Systém bude bezpečnejší aj vďaka novej službe Gatekeeper, ktorá bude kontrolovať sťahované a inštalované aplikácie.

 

Nové Macbooky

Budú poháňané novými procesormy Ivy Bridge od Intelu a predpokladá sa aj menšia hrúbka a výrazne vyššie rozlíšenie displeja (Retina displej). Aktuálny rad Pro bol uvedený do predaja v októbri minulého roku a Air v júli. Keď sa nové MacBooky začnú toto leto predávať, bude v nich už takmer isto naloadovaný nový OS X Mountain Lion.

 

 

Nový OS pre Apple TV

Okrem audio a video služieb by Apple určite mal záujem aj o iný typ obsahu, ako sociálne siete a predovšetkým hry. Určite by   nekonkuroval výkonným konzolám ako Xbox a PS3, zato s patričným diaľkovým ovládaním by Apple TV mohla ponúknuť zážitok  podobný napr. Nintendu Wii. Určite by veľkou novinkou pre programátorov bolo napr. API pre Siri (niečo, s čím nemajú prakticky žiadne skúsenosti), ale aj nový koncept zdieľania súborov a častí kódu medzi aplikáciami.

 

iPhone 5

Poslednou ale málo pravedpodobnou novinkou by malo byť odhalenie iPhone 5 alebo ako Apple nazýva Nový iPhone. Dlho pred jeho uvedením sa špekulovalo, že bude mať väčšiu uhlopriečku a pochopiteľne zväčší sa tak aj jeho tvar. Tim Cook tieto špekulácie poprel a tak je veľkým tajomstvom ako bude vyzerať. Obal iPhone 5 by mal byť pokrytý tzv. kovovým sklom, ktoré zvýši odolnosť voči poškrabaniu a pádom. Cena nového iPhone 5 by mala byť nižšia ako je to u iPhone 4S. Zlepšiť by sa mala aj hlasová asistentka Siri a taktiež sa očakáva aj Voice Dictation.

 

 

WWDC začína o 19:00. Apple nepovoľuje Live prenosy ale my vás prostredníctvom TouchPlayu budeme okamžite informovať.