Wolfenstein 3D

Na Appstore sa už dlhšie nachádza hra menom Wolfenstein 3D a to od roku 2009. Síce je to už pár rokov ale bola by škoda, keby niektorí z vás o nej nevedeli. Túto hru, určite všetci poznáte. Bola to jedna z úplne prvých “strieľačiek” na PC, ktorá bola vydaná v roku 1992. Spoločnosť ID Software vydala vernú kópiu tejto hry práve pre iOS. Vývojari tejto hry nepatria medzi žiadnych začiatočníkov, dôkazom toho sú hry ako napr. Doom Classic, Doom Ressurection, Doom 2 RPG alebo Rage HD. Hra Wolfenstein 3D patrí medzi úplne “klasiky”, ktoré by vám nemali chýbať vo vašom iDevice.

V tejto hre máte za úlohu prejsť bludiskom v ktorom sa nachádza obrovské množstvo dverí. Avšak v bludisku číhajú nepriatelia takmer za každými dverami. Vašimi nepriateľmi môžu byť, po zuby ozbrojený vojaci, strážne psy a iné nebezpečenstvá. V bludisku môžete tiež nájsť za obrazmi tajné miestnosti, chodby, poklady a i.

Ovládanie je veľmi jednoduché. Môžete si ho nastaviť presne podľa vašich predstáv. V hre máte taktiež základnú ponuku zbraní, v ktorej nájdete samopal, pištoľ, nôž a rotačný guľomet. Príbeh hry je situovaný do roku 1943. Hráč sa dostane do role spojeneckého špióna Williama „B.J.“ Blazkowicza a je vyslaný na dôležitú misiu do nacistickej pevnosti Castle Hollehammer.

Jedna z vecí, čo ma na tejto hre upútala je grafika, ktorá  je typická pre hru Wolfenstein. Myslím si, že je  lepšia ako na originál hre pre MS-DOS.

Tejto hre sa nedá nič vytknúť je to proste nestarnúca legenda. Možno jediné čo by som uvítal je pripojenie do Game Center.

Táto hra sa na Appstore nachádza v dvoch verziách:

Wolfenstein 3D Classic Lite

Wolfenstein 3D Classic Platinum

Rozhodne túto hru odporúčam stiahnuť, a to všetkým milovníkom “strieľačiek”. Túto hru je dnes už  len ťažko zohnať, tak prečo ju nemať vo svojom iDevice.

Pozrite si video z hrania MS-DOS portu Wolfenstein 3D na iPhone (na videu je staršia verzia hry).

[youtube id=”Zv2yWyu-p84″ width=”600″ height=”350″]