Využite svoj iPhone ako ovládač pre Mac a Pc hry

Keď som po prvý krát počul o aplikácii Joypad Legacy bol som skepticky. Nevedel som si predstaviť prečo by niekto využíval iPhone na ovládanie PC a Mac hier, keď nemá fyzické tlačidla oproti klasickej klávesnici. Aplikácia Joypad Legacy je už vonku a tak som sa rozhodol ju otestovať a svoj názor som rýchlo zmenil.

Ako na to?

V prvom rade budete samozrejme potrebovať iPhone a Mac alebo Pc. Ja som to samozrejme testoval na Macu ale postup pri PC verzii je identický. Ďalším krokom bude stiahnutie Joypad Legacy aplikácie z AppStore, ktorá je zdarma ako aj druha aplikácia Joypad Connect, ktorú nainštalujete na svoje PC alebo Mac. Ďalšou podmienkou je aby váš iPhone a Mac boli napojene na rovnakú wi-fi sieť. Ako prvé spustite aplikáciu na vašom Macu a následne na iPhone a aplikácia sama detekuje váš iPhone ako ovládač. Aplikácia obsahuje rôzne nastavenia ovládania, niektoré sú specifické pre určite hry ako Portal 2 alebo Minecraft. Samozrejme ak máte hru, ktorá sa ovláda iným spôsobom, môžete si vytvoriť vlastne nastavenie ovládania.

[youtube id=”8F0JZta37R4″ width=”600″ height=”350″]

Joypad Legacy taktiež obsahuje 8 rôznych skinov ovládačov ako napríklad NES alebo SNES. Pri testovaní mi vôbec nevadilo, že hru neovládam tlačidlami na klávesnici, ale na dotykovom displeji, asi to bude tým, že sme si už na dotykové zariadenia zvykli a naučili sa ich brať ako samozrejmosť.

Všetky potrebné informácie ako aj linky na stiahnutie nájdete na oficiálnej stránke .