Vyskúšajte nové 3D mapy bez inštalácie iOS 6 Beta

Apple propaguje nové 3D mapy ako úplne nové, ale ako sa ukázalo pravda je iná. Prakticky rovnaké mapy môžete nájsť už dlhšiu dobu aj na maps.nokia.com. Nokia mapy sú taktiež ako tie od Apple založené na technológii C3, ktorú Apple odkúpil v októbri, a majú takmer identické ovládanie okrem podpory multi-touch.

Ak máte záujem vyskúšať Nokia 3D Maps musíte ísť na maps.nokia.com, nastaviť zobrazenie máp na 3D a stiahnuť si malý (8,4 MB) balíček pre spustenie. Ako prehliadač doporučujeme použiť Google Chrome – z podporovaných prehliadačov pre Nokia mapy funguje najlepšie. Samozrejme, 3D mapy v iOS 6 Beta vyzerajú stále lepšie, pretože Apple poskytuje väčšie množstvo detailov ako spoločnosť Nokia, ale rozdiel je zanedbateľný. Mapy od Nokie predsa len majú jednu výhodu. Narozdiel od tých Apple poskytujú kompletný zoznam miest spracovaných v 3D.Bez ohľadu na všetky rozdiely sú Nokia 3D Maps jednoduchý spôsob ako zažiť čaro nových máp bez inštalácie iOS 6 Beta.

Tip: Ak máte k dispozícii 3D okuliare s modro-červenými “sklami”, tak určite vyskúšajte aj maps.nokia.com/webgl/, ktoré dávajú mapám novú úroveň aj keď v nie moc kvalitnom prevedení.