Vylepšený preview skladieb v iTunes store (iOS)

S príchodom operačného systému iOS 6, dostali užívatelia balíček rôznych vylepšení. Patria sem už neslávne známe nové Mapy priamo od spoločnosti Apple, hodiny pre iPad, vylepšené a redizajnované “Settings” menu, či implementácia Facebook účtu do celého systému a podobne.

Zmeny, a to pozitívne, sa dotkli i nových, resp. staronových aplikácií, ktoré nás sprevádzajú takmer od čias vydania iPhonu prvej generácie. Patrí sem predovšetkým nerozlučná dvojica “iTunes” a “App Store”. Tie sa okrem nového kabátu a iných estetických zmien dočkali i zlepšenej funkcionality. Máme tu na mysli hlavne spôsob, akým App Store updatuje nainštalované aplikácie. V predchádzajúcich verziách vyhodil systém pri updatovaní užívateľa na home screen, konkrétne tam, kde sa daná aplikácia nachádzala. V tejto verzii sa pri každej aplikácii zobrazí progress bar, ktorý informuje používateľa o stave, v akom sa aplikácia nachádza a to neustále, obťažujúce “vyhadzovanie” je minulosťou. Ďalšou zmenou je i to, že pri update už od vás systém nežiada prihlásenie sa na vaše Apple ID a automaticky začne jednotlivé aplikácie updatovať.

S týmito zmenami sa určite stretol už každý z vás. No ďalšou, na prvý pohľad pomerne “skrytou” funkciou, je i vylepšená možnosť vypočutia si úryvku z piesne. Doteraz sme boli nútení pri počúvaní zotrvávať na tom-ktorom albume, no s príchodom iOS 6 pre nás táto “nevyhnutnosť” končí. Teraz sa pri počúvaní úryvku (dlhého 1:30 minúty) môžete slobodne pohybovať po iTunes store bez toho, aby vám systém samovoľne vypol preview piesne.

Pri hraní úryvku sa vpravo hore (iPad) alebo pozdĺž hornej lišty (iPhone) objaví obdĺžnik, informujúci o momentálnom čase skladby, jej názve, interpretovi a cene. Teda v prípade, že sa vám daná skladba páčila, môžete si ju kliknutím na jej cenu úplne jednoducho kúpiť, nech už ste pri prehľadávaní iTunes došli kamkoľvek.

iPhone verzia

iPad verzia