V čom zostrihať video?

Vlastníme iPad alebo iPhone, využívame ho na všetko možné, tak prečo by sme s nímnemohli nakrúcať filmy? Pretože sa poniektorí zastavíme pri jednom probléme. V čom ich zostrihať? Kupovať si drahý Adobe Premiere nie je práve konštruktívnym riešením. Našťastie, nie je jediným. Stačí poznať len správne zdroje, kde nájdeme programy na stiahnutie. Ak sa vám nechce „googliť“, vyskúšajte portál Softmania.sk. Potom stačí vojsť do sekcie zameranú na audio a video a môžete začať vyberať. V tomto článku sa vám výber pokúsime uľahčiť.

Wax

Tento program je nenáročný, stiahnete ho doslova za pár sekúnd a je freeware. Napriek tomu zvláda komplexnú prácu s videom. Od editácie, strihu a lepenia nastrihaných sekvencií až po vkladanie 3D objektov a efektov. Pokiaľ sa vyznáte v práci s 3D Studio Max, oceníte možnosť importovania 3DS objektov. Na to, že Wax je pôvodne študentský projektom, si s ním amatérsky filmár určite vystačí.

Stiahnite si Wax zadarmo.

Avidemux

Avidemux je ďalší jednoduchý software na editáciu videa zadarmo. Podobne ako Wax, aj tento zvláda základné úkony súvisiace so strihom videa a efektmi. Navyše si svoj výtvor môžete otitulkovať. Podporovaná je široká škála formátov od .srt, cez .sub, .ssa až po ďalšie. Funkcia ukladania úloh do čakacieho radu odľahčí počítač a tak sa nemusíte báť, žeby vám pre nejaký neznámy dôvod váš rozpracovaný projekt „padol“.

Stiahnite si Avidemux.

VideoSpin

VideoSpin je tiež program zadarmo, no v skutočnosti je to „osekaná“ verzia komerčného software-u Pinnacle Studio. S VideoSpinom vďaka prostému a užívateľsky prívetivému prostrediu jednoducho zeditujete svoje video, či pripravíte slideshow. Program sa nehrá na editor pre veľkofilmy, ale vďaka funkcii Drag and Drop oceníte rýchlosť svojej práce.

Stiahnite si VideoSpin.

Týmto sa výpočet softvér nekončí, oboznámili sme vás len s tromi z nich. Ak si chcete vyskúšať ďalšie, alebo sa o nich viac dozvedieť, kliknite na sekciu spomínanú v úvode. Prípadne sa nechajte inšpirovať ďalšími recenziami videoeditorov.