Twitter 5.0 – Zmena k lepšiemu

Twitter 5.0 je od dnes pre všetkých majiteľov iPadov k dispozícii na stiahnutie v AppStore. Impozantná aktualizácia predošlej oficiálnej verzie, ktorá je primárne pre iPad zariadenia, zahŕňa množstvo drobných ale za to podstatných vylepšení vrátane novo rozvrhnutého „home screen“ pohľadu, pribudla prehľadná lišta nástrojov a pozmenilo sa správanie práve čítaných tweetov.

S jediným dotykom si teraz milovníci Twitteru môžu prehľadne prezerať videa, obrázky a webové stránky priamo na ich časovej osy, čo eliminuje pre mňa otravné vyskakovanie stále nových a nových okien ako to bolo pri staršej aplikácii. Navyše táto Twitter aplikácia umožňuje sledovať vašu interakciu s ostatnými osobami. Pomocou rýchlych preklikov si teraz jednoducho skontrolujete stav vašich followerov a už vám nikdy neunikne pokec, v ktorom ste spomenutý, retweetenuty alebo označený ako obľúbený.

Pod možnosťou vyhľadávania sa môžete ponoriť do prúdu užitočných informácii, ktoré vás zaujímajú. Kategória Discover sa tiež stala obeťou menšieho redizajnu. Nájdete tu najzdieľanejšie príbehy, aktivity, trendy a odporúčania koho nasledovať. Populárne „Trend topics“ sú filtrované podľa vašich záujmov, ktoré Twitter automaticky zosumarizuje z ľudí, ktorých nasledujete.

Jednou z výraznejších zmien je možnosť pridania titulnej fotky do vášho profilu, ktorá sa bude zobrazovať nad vašimi tweetmi na iPade, iPhone a webových stránkach Twitteru. Touto aktualizáciou sa vám otvoria brány do minulosti. Prostredníctvom histórie pridaných obrázkov, takzvaným prúdom snímkou, máte jedinečnú možnosť si zaspomínať na chvíle, ktoré ste zdieľali s celou sociálnou sieťou. Fotografiami sa dá listovať od najnovších po najstaršie v presnom chronologickom slede a po otvorení danej fotky aj prezerať v režime celej obrazovky.

Hlavné vylepšenia aplikácie Twitter 5.0:

  • Nové rozhranie pre iPad;
  • nové profily s titulnými fotografiami;
  • streamovanie fotografii na jednotlivých profiloch a udalostiach ;
  • oprava drobných nedostatkov spojených s nestabilitou aplikácie.

Aplikácia Twitter 5.0 je k dispozícii k stiahnutiu zdarma na AppStore tu. Majitelia iPadov by s updatom nemali váhať.