Trackball je späť a je lepší než si ho pamätáte

Logitech po takmer desiatich rokoch predstavuje novo pojatý trackball MX ERGO. Oproti štandardným myšia je pri používaní trackballu MX ERGO svalové napätie v ruke nižšie až o 20%. Pomocou nastaviteľného pántu môžete zväčšiť uhol náklonu od 0 do 20 stupňov, čo zlepšuje polohu zápästia a jeho vybočenia. Starostlivo navrhnutý tvarov poskytne vašej ruke plnú oporu pre dlaň i prsty, zatiaľ čo mäkko pogumovaný povrch zaistí pevný a pohodlný úchop aj pri dlhých hodinách práce.

Trackball MX ERGO ponúka najmodernejšiu technológiu sledovania pohybu umožňujúcu rýchlejšiu a presnejšiu navigáciu s možnosťou stlačením tlačidla okamžite prepnúť medzi rýchlym alebo precíznym pohybom kurzoru a použiť tak optimálne ovládanie v danej situácii. Pokiaľ je aktivovaný režim precízneho pohybu, rozsvieti sa pre ľahšiu orientáciu v spôsobe správania trackballu LED kontrolka.

MX Ergo Sculpted Shape (1)

Trackball Logitech MX ERGO je vybavený dobíjacou batériou, ktorá pri plnom nabití a podľa spôsobu používania vydrží až štyri mesiace, no ak zistíte, že ste ju zabudli dobiť, stačí vám len jedna minúta nabíjania a budete mať dostatok energie na celý deň práce.

Možnosti trackballu MX ERGO rozširujú Logitech Easy-Switch™ a Logitech Flow™. Vďaka aplikácii Logitech Flow, ktorá je k dispozícii na bezplatné stiahnutie ako doplnok hlavného obslužného softvéru Logitech® Options™, a technológii Easy-Switch môžete trackball používať na viacerých zariadeniach súčasne a využívať možnosti zdieľania na novej úrovni. Bez problémov ide jedným kurzorom ovládať dva počítače a medzi nimi kopírovať alebo vkladať obsah, fotografie a dokumenty.

MX Ergo BTY (1)

Prevedenie trackballu MX ERGO je veľmi elegantné aj vďaka vysoko kvalitným materiálom, ktoré vám padnú príjemne do ruky. Trackball Logitech MX ERGO bude k dispozícii za cenu 99.99€ a očakáva sa, že bude dostupný na stránkach Logitech.com a u vybraných predajcov od septembra 2017.