Tipy pre iTunes 11

 

Minulý týždeň Apple vydal dlho očakávaný iTunes 11, ktorý okrem zmeny dizajnu ponúka aj nové a vylepšené funkcie. My vám dnes ukážeme zopár užitočných tipov pre prácu s vašou hudbou.

Pridanie piesní do Up Next zoznamu

Funkciu Drag and Drop Apple používa v celom systéme OS X a zapracoval ju aj do aplikácie iTunes 11. Ak si chcete pridať skladbu do zoznamu Up Next, stačí ak potiahnete danú skladbu do displaya iTunesu. Okolo displaya sa rozsvieti modrý rámček a sfarbí sa aj ikona Up Nextu.Týmto spôsobom môžete do zoznamu pridať aj celý album, dokonca aj playlist.

Skladbu do zoznamu môžete pridať aj s pomocou klávesy Option/Alt a kliknutím na znamienko “+”. Ak potiahnete kurzorom skladbu, viete ju premiestniť aj do playlistov, ktorý sa objaví pri pohybe kurzora.

MiniPlayer na každej ploche

Ak ste doteraz MiniPlayer málokedy používali, verte, že odteraz sa to zmení. MiniPlayer totiž môžete použiť aj na samostatnej ploche, aj keď máte okno iTunesu vo fullscreene. Ako na to? Ak máte iTunes vo fullscreene, tak ho teraz prepnite do okna. Zobrazte MiniPlayer a okno iTunes môžete opäť prepnúť do fullscreenu. Nezabudnite v Docku nastaviť zobrazenie na všetkých plochách.

Zobrazenie postranného panelu a stavového riadka

iTunes 11 priniesol mnoho zmien a futuristický dizajn, ktoré sa nie všetkým páčia, alebo si len jednoducho zvykli na ten starý. Mnohým prekáža aj zmiznutý bočný panel a stavový riadok. Ak chcete, aby sa vám i naďalej zobrazovali, stačí kliknúť na View/Zobraziť a vyberiete možnosť Show Sidebar/Zobraziť postranný panel a Show Statusbar/Zobraziť stavový riadok. Postranný panel môžete rýchlo zobraziť aj klávesovou skratkou Option/Alt + CMD + S a CMD + / pre stavový riadok.

Apple preriedil aj ponuku postranného panelu. V Preferences/Nastavenia na záložke General/Všeobecné si viete vybrať položky, ktoré sa vám majú zobrazovať v postrannom panely.

Zobrazenie pozadia podľa farieb albumov

Ak kliknete na album, otvorená ponuka sa mení podľa farieb, ktoré dominujú na jednotlivých albumoch, či videí. Vyzerá to zaujímavo, ale pre niektorých to môže byť rušivé. Pre to, ak chcete aby sa vám albumy zobrazovali jednoduchšie, túto funkciu viete vypnúť v nastaveniach iTunesu ak vyškrtnete možnosť používania vlastných farieb pre otvorené albumy, filmy, adť.

Viacej možností pre AirPlay

Apple rozšíril aj ponuku pre AirPlay Mirroring. Ak kliknete na ikonu AirPlay, zobrazí sa vám ponuka so všetkými zariadeniami, ktoré podporujú túto funkciu a ak kliknete na záložku Multiple/Viacero, zobrazíte ovládacie prvky hlasitosti pre jednotlivé zariadenia.

iTunes 11 je vynovený aj o tri nové vizualizéry, s ktorými pôžitok z hudby vychutnáte ešte viac. Podľa našich informácii však nové vizualizéry fungujú iba na systémoch OS X.

Zdroj: cultofmac.com