TheO – Príslušenstvo, ktoré ťa rozhýbe

Už ťa nebaví hrať hry, ktoré sa odohrávajú na obrazovke tvojho mobilného zariadenia? Máš rad pohyb a aktívny štýl a pritom sa rád hráš? Spoločnosť Physicall Apps prišla s jedinečným riešením ako zapojiť pohyb a fyzickú aktivitu do mobilného hrania. Vytvorila príslušenstvo- TheO, do ktorého vložíte svoj iPhone alebo iPod tak, aby ho bolo možné použiť pre nový spôsob hrania, ktorý využíva realitu vonkajšieho prostredia.

TheO je zhotovené z penového materiálu do tvaru lopty, ktorá dokonalé ochráni iPhone a pritom neobmedzuje jeho ovládanie a jeho okamžitú dostupnosť. Vlastnosti penovej lopty umožňujú aby sa TheO dalo využiť vonku aj vo vnútri. Ako to celé funguje? Aplikácia plne využíva zabudovaný  akcelometer a gyroskop v iDevice. Pre bližšiu predstavu si pozrite video, ktoré to vystihuje najlepšie:

[youtube id=”KlZaSYzVmTQ” width=”600″ height=”350″]

Prvotne budú dostupne len tri hry a to zadarmo : Bowling, Hot Potato a Interrogo. Už teraz sa pripravuje veľké množstvo titulov kompatibilných s TheO loptičkou, ktorých cena sa má pohybovať od 1 do 4 €. Samotná loptička vstúpi na trh s mobilným príslušenstvom až v máji, ale je viac než isté, že na ňom svojím nápadom uspeje podobne, ako konzola Wii a Kinect senzor pre Xbox, ktoré rozhýbali nejedného zarytého hráča. Predpokladaná cena príslušenstva TheO sa pohybuje okolo 20€.