Thapir – aplikácia, ktorá vysnorí čo sa deje vo vašom okolí

Ako napovedá samotný názov, aplikácia Thapir slúži pre hľadanie rôznych udalostí. Stačí zadať miesto alebo nechať aplikáciu aby si aktuálnu polohu zisťovala sama. Následne vám ukáže prehľad udalostí v okolí. Či už ste v Bratislave, Londýne alebo inde, Thapir vie, čo sa na danom mieste deje.

Za aplikáciou stoja Martin Horváth a Roman Klčo. Martin je bývalým riaditeľom známeho on-line predajcu leteniek a zájazdov. Zrejme práve tam dostal tento nápad, na aplikáciu, ktorá sa zíde do vrecka asi každému, kto cestuje, ale aj ďalším. Názov vznikol z anglického „tap here“, čiže „kliknite tu“. Ak si myslíte, že to bolo vybrané len tak, mýlite sa. Podľa Martina práve tento názov dobre symbolizuje povahu služby.

Samotná aplikácia získava údaje z rôznych zdrojov ako sú sociálne siete ale aj vlastné zdroje. Vďaka tomu je jedno kde ste, aplikácia vám ponúkne prehľad udalostí aj napríklad v menších slovenských mestách, nie len vo svetových metropolách. Aplikacia ponúka aj Search funkcionalitu, vložíte adresu miesta, kam sa práve chystáte a Thapir vám ukáže, čo sa na mieste práve deje a aké akcie vás v najbližších dňoch na mieste čakajú.

Miesto konania udalosti si môžete jednoducho zobraziť na mape priamo v aplikácii. Každú udalosť, kde nesmiete chýbať, si nezabudnite uložiť a tak ju vždy jednoducho a rýchlo nájdete vo svojich udalostiach. Vďaka tejto aplikácii, vám už žiadna akcia neutečie a to nech ste kdekoľvek. Tapír ako zviera neustále snorí po okolí, tak ako Thapir Vám vysnorí, čo sa okolo vás deje. To všetko v jednej aplikácii, ktoré je na stiahnutie zadarmo.

Thapir – oficiálne video

Aplikácia je dostupná pre zariadenia iPhone, iPad, iPod Touch a je optimalizovaná pre iPhone 5.

Aplikácia Thapir na stiahnutie zadarmo, prejsť na AppStore