Tenký ako papier, ľahký ako perie. Obaly CASEual thinSkin pre iPhone 5/5S

Recenzia extrémne tenkých a ľahkých obalov thinSkin nemeckého výrobcu CASEual. Obaly sú určené pre zariadenia iPhone 5 a 5S. Kryty thinSkin sú dostupné vo farbách zelená, modrá, ružová, vínovo červená, biela a čierna. Ďakujeme obchodu iPhoneDoplnky.eu, že nám pre túto recenziu poskytol hneď 2 z nich – biely a modrý.

nami recenzované obaly CASEual thinSkin pre iPhone 5/5S – biely a modrý

Tenký ako papier, ľahký ako perie

CASEual thinSkin sú tenké len 0,4 milimetra a vážia len 11 gramov. Kryty sú vyrobené z plastu, jedná sa o polykarbonát. Tento materiál je podľa výrobcu šetrní k životného prostrediu. Obal thinSkin chráni aj displej, obsahuje totiž vstavanú ochrannú fóliu priamo v jeho kryte. Súčasťou jeho balenia je utierka z mikrovlákna.

thinSkin sú dostupné vo farbách zelená, modrá, ružová, vínovo červená, biela a čierna

Na pocit je skutočne veľmi ľahký a použitý polykarbonát je na dotyk veľmi príjemný. Použitý plast je pritom protišmykový a nezanecháva nechcené odtlačky od manipulácie. Ako prvá ma upútala hrúbka fólie v časti displeja, avšak len pocitovo. Pravdepodobne len zo zvyku, že doteraz som ju nemal. Pri následnom používaní krytu dotykové vlastnosti displeja neboli nijak obmedzené a na fóliu som si už v priebehu jedného dňa úplne zvykol.

ešte nerozbalené balenia obalov CASEual thinSkin

360-stupňová ochrana pre iPhone

Kryt sa skladá z dvoch častí – vrchnej a spodnej. Vďaka vstavanej fólii priamo v kryte, thinSkin chráni aj displej. Poskytuje tak 360-stupňmovú ochranu telefónu. Obal pokrýva takmer celú plochu iPhonu, samozrejme okrem tlačidiel a konektora, pre ktoré sú nechané výrezy. Výrez pre reproduktor s fotoaparátom vpredu a zadný pre fotoaparát s bleskom sú väčšie, ostatné presne kopírujú rozmery tlačidiel.

kryt sa skladá z dvoch častí – vrchnej a spodnej

Na rozdiel od klasických prevedení obalov, CASEual si od obalov thinSkin sľubuje dokonalú ochranu pred poškriabaním, nečistotami a prachom. Tento kryt preto nestačí len nasadiť, ale vo vnútri má nanesené lepiace vrstvy, ktoré sa aplikovaním prilepia o povrch iPhonu. Žiaľ, už vnútorné okraje nie sú nanesené lepidlom, len predná a zadná strana, takže tie nie sú prilepené, no kryt sedí presne a tak to nie je vôbec poznať, ani to nijak nezhoršuje jeho vlastnosti.

Jednouchá montáž

Pre aplikovanie stačí stiahnuť vnútorné fólie krytu a nasadiť jeho jednotlivé časti. Vďaka tomu sa medzi krytom a telefónom neusadia nečistoty, jednoducho nemajú kde. Avšak nečistoty a prach sa čiastočne usadzujú v okrajoch výrezov tlačidiel, hlavne časom a pri používaní v prašnom prostredí. To sa však ukladá aj v častiach samotného iPhonu, keď nepoužívate žiadny kryt, napríklad v častiach konektorov.

pre aplikovanie stačí stiahnuť vnútorné fólie krytu a nasadiť jeho jednotlivé časti

Ešte pred nasadením jednotlivých časti krytu dôkladne očistite telefón od mastnoty a nečistôt priloženou utierkou z mikrovlákna. Nezabudnite očistiť aj ochrannú fóliu displeja skôr, ako aplikujete jednotlivé časti krytu na iPhone. My sme to pri našej videorecenzii nespravili, tak kryt nesadol úplne presne, ako by mal. Samozrejme aby kryt sedel čo najlepšie, na iPhone by nemali byť iné fólie či ochranné sklo (to žiaľ bolo nasadené na iPhone aj pri natáčaní nášho videa).

nezabudnite očistiť aj ochrannú fóliu displeja skôr, ako aplikujete jednotlivé časti krytu

Žiadne nechcené zvyšky lepidla

CASEual sľubuje, že po demontáži vám na iPhone neostanú nechcené zvyšky lepidla. Pri výrobe použil ako prednanesené lepidlo od výrobcu 3M. Výrobca CASEual udáva, že lepidlo na ňom bolo spolu s ním otestované a že má odolať až do teploty 85 stupňov Celzia. Jeho montáž je rovnako jednoduchá ako aj jeho demontáž. Zvládnete ich bez problémov, len si treba vopred prečítať návod (nie ako sme to spravili v našom videu).

súčasťou balenia je utierka z mikrovlákna a návod v slovenčine

Pri demontáži ho stačí opatrne odlepiť od telefónu. Avšak môže sa stať, že pri opakovanom nasadení už kryt nebude lepiť k telefónu tak dobre, ako keď ste ho nasadili po prvý krát. Tomu sa dá predísť tým, že pred každým nasadením, telefón dokonale očistite utierkou z mikrovlákna a ak ho nebudete mať na telefóne, tak naň vráťte pôvodné fólie, ktoré boli na nalepovaných vnútorných častiach obalu. Pri testovaní sme kryty viac krát nasadzovali a opätovne dávali dole, aj keď sme to opakovali asi 10 krát, stále lepil tak, ako po prvý krát. Obaly za to zrejme vďačia použitému kvalitnému lepidlu od 3M. Na iPhone pritom neostali žiadne zvyšky lepidla, presne ako uvádza výrobca obalov.

CASEual thinSkin pre iPhone 5/5S (unpacking video)

Záverečné hodnotenie

+ celkový dizajn perfektne sedí k dizajnu iPhonu
+ tenké a ľahké prevedenie
+ fóliou chráni aj displej
+ prilepením k telefónu, lepšie chráni pred prachom a nečistotami
– okraje nie sú nanesené lepidlom, len predná a zadná strana
– nečistoty a prach sa čiastočne usadzujú v okrajoch výrezov tlačidiel
– na pocit hrubšia predná fólia, napriek tomu dotykové vlastnosti neboli nijak obmedzené

Pri obaloch thinSkin musíme skutočne súhlasiť s tvrdením jeho výrobcu CASEual, že je tenký ako papier a ľahký ako perie, váha 11 gramov je skutočne veľmi malá. Obaly chránia iPhone takmer dokonalo a ich perfektný dizajn a široký výber spomedzi pestrých farieb jeho prevedenia skvele sedia k dizajnu iPhonu.

Ponuku obalov CASEual thinSkin nájdete TU.