Telefón nám otvára dvere

Mobilné zariadenia sú všade, predpokladá sa, že počet používateľov mobilných telefónov dosiahne v roku 2018 viac ako 4,7 miliardy, pričom viac ako 60% svetovej populácie už mobilný telefón vlastní. Dvaja z troch používateľov v súčasnosti mobilné zariadenia, resp. smartfóny využívajú pre stále rozmanitejší súbor aplikácií.

Jednou z aplikácií, pri ktorých vidíme nárast, je možnosť používať mobilné zariadenia ako kľúče na prístup k zabezpečeným budovám, miestnostiam alebo konkrétnym oblastiam.

Podľa správy spoločnosti Gartner približne 20% organizácií očakáva, že do roku 2020 budú môcť prispôsobiť používanie inteligentných telefónov ako alternatívu tradičných fyzických prístupových kariet.

Jedným z dôvodov vysokého očakávaného rastu využívania inteligentných telefónov ako kľúčov kontroly digitálneho prístupu je to, že mobilná technológia je už široko používaná na identifikáciu, autentifikáciu, autorizáciu a zodpovednosť v počítačových informačných systémoch.

Ďalším dôvodom je, že používanie mobilných zariadení ako kľúčov sa dokonale prispôsobuje mobilným preferenciám dnešných pracovných síl. Používanie mobilných zariadení ako kľúčov nielenže prináša pohodlný používateľský zážitok. Pomáha tiež zvýšiť prevádzkovú efektivitu a spokojnosť dnešných pracovných síl. Je to dôležitejšie, pretože pre spoločnosti je nákladovo efektívnejší a jednoduchší spôsob spravovania identifikačných údajov, pretože eliminuje množstvo manuálnych úloh súvisiacich s manipuláciou, tlačením, distribúciou a likvidáciou kariet fyzickej identity.