Recenzia -talianske púzdra Puro pre iPhone

Telefóny iPhone napriek svojmu kvalitnému spracovaniu majú svoju Achillovu pätu a to problémy po pádoch na zem, pri ktorých sa častokrát stane, že dôjde k závažnému poškodeniu skla či tlačidiel. Ochranou telefónu sa budeme zaoberať aj dnes a pre tento účel tu máme Puro Slim Essential.

Obal

Hneď na úvod pripomeniem, že ako už z názvu vyplýva, ide o obal určený pre tenké dotykové telefóny a tak doň zariadenia s hrúbkou iPhone 3GS vsuniete pomerne ťažko a najskôr až na druhý pokus. Talianska spoločnosť Puro pripravila hneď tri varianty koženého obalu a to jednu s pull-up podávačom, jednu so suchým zipsom a jednu bez týchto doplnkov. Elegantné obaly sú zabalené v jednoduchých plastových krabičkách, ktoré je po odlepení nálepok nesmierne ľahké otvoriť. Po úvodnom akte otvorenia prichádza moment, kedy obal vypadáva do vašich rúk a vy si ho spokojne začínate prehliadať zo všetkých strán. Puro totiž naozaj vložilo do svojich výrobkov kus tej povestnej talianskej elegancie a keďže v rukách držíte kožený obal, po chvíli vás napadne pričuchnúť si k nemu.

Využitie

Ako som už spomínal na začiatku, obal má spočiatku menšie problémy s tučnejšími staršími smartfónmi, no po chvíli už obal začína verne slúžiť a rovnako uvedie do funkcie i podávač, ktorý jednoducho potiahnete, pokiaľ hodláte Váš iPhone vybrať a pre zmenu telefónom naň zvnútra zatlačiť, ak ho chcete uložiť naspäť. Spracovanie i tvar tohto obalu si musím vynachváliť, keďže svoj iPhone bežne nosím v gumenom obale, ktorý má pri nosení na cestách problémy s ostatným obsahom vačku a často sa doň zasekávajú moje preukazy. Puro Slim taktiež pôsobí odolne a keď doň vložíte svoj mobil, neexistuje najmenšia šanca, že by z neho vykĺzol von a nečakane sa rozbil. S obalom môžete pokojne triasť ako šialený, no telefón aj naďalej ostane na svojom mieste, bez toho, aby sa výrazne pohol.

Záver

Čo dodať na záver? Obaly talianskej spoločnosti Puro sú naozaj nádherné, prezentujú kus talianskeho zmyslu pre dizajn a eleganciu a v neposlednom rade taktiež skvelo plnia ich primárnu úlohu – chrániť váš iPhone. Obal je totiž zvnútra tesný a tak môžete zahodiť obavy, že otvorený vrch nejakým spôsobom uškodí vášmu zariadeniu. Ten pre vás navyše môže byť prospešný, pokiaľ sa rozhodnete do prístroja zapojiť sluchátka a počúvať z neho hudbu. Puro Slim Essential je navyše dostupný v troch variantoch a tak si sami môžete vybrať, či preferujete suchý zips, klasickejší podávač alebo jednoducho obal bez dodatkov.