TableDrum – odteraz už žiadna nuda!

Každého z nás určite pochytí čas od času pocit nečinného bubnovania po stole či už s prstami, ceruzkami alebo niečím podobným. Dnes vám predstavíme aplikáciu, ktorá na nás veľmi zapôsobila a nápad ma jednoducho geniálny.

Čo je TableDrum?

Vývojárov aplikácie TableDrum napadla úžastná myšlienka. Napadlo ich vytvoriť krásnu aplikáciu, ktorá zmení niečo tak jednoduché ako poklepávanie prstami po stole na vyklepávanie rytmu na skutočných bicích.Existuje veľa aplikácií, ktoré ponúkajú virtuálnu biciu súpravu alebo pole tlačidiel na obrazovke zariadenia, ktoré umožňujú užívateľom nie veľmi dobré rytmy. TableDrum na druhej strane rozširuje možnosti užívateľa, ktorý nie je obmedzený len na obrazovku ale prakticky aplikácia robí z každého predmetu na blízku nástroj, ktorý môže užívateľ použiť, na tvorenie svojho rytmu. Ak ale bubnujete po stole ako títo chalani, tak vás zrejme aplikácia až tak nezaujme.

Mates of Mine

Jamo Jamo Arts

Patrik Oberg

Ako funguje?

Používatelia majú na výber zo štyroch bubnov alebo činelov (iné bicie nástroje sú k dispozícii prostredníctvom nákupu v app), ktoré môžete používať naraz. Jedna z najväčších nevýhod tejto aplikácie, je vyberanie len spomedzi štyroch samostatných nástrojov hrajúcich naraz, čo trošku obmedzuje kombinácie rytmov, ktoré môžete s touto aplikáciu vytvoriť. Na každú časť bicí si môžete nahrať zvuk nejakého predmetu  napríklad bubnovanie prstov po stole. Aplikácia potom registruje tieto zvuky a okamžite ich prevádza do rytmu bicí.

Prevádzanie bubnovania prstov do perkusných zvukov môže znieť úžasné, dosť nato aby si táto aplikácia zaslúžila nejakú chválu, ale táto aplikácia ide ešte o ďalej. Nielenže aplikácia registruje oddelené a odlišné  zvuky a prevádza ich do zvukov skutočnej bicej súpravy, ale tiež registruje intenzitu zvuku a rovnako tak reagujú častí bicí, či už hráte rovnako hlasno alebo tichšie. Používatelia aplikácie si však budú musieť dať pozor na jednu vec, nám samým to chvíľu trvalo kým sme nato prišli. Zvuky musíte nahrávať na predmetoch, ktoré vydávajú navzájom odlišné zvuky, keďže predsa je to len iPhone a zvuky búchania po stole a búchania ceruzkou po stole znejú pre iPhone podobne, a tak vám môže chvíľu trvať kým každá časť bicej súpravy bude zaznamenávať každý zvuk odlišne.

Resumé

Podľa nášho textu je náročné si predstaviť ako asi funguje, tak si nezabudnite pozrieť video nižšie. My sme boli užasnutí. Pre amatérskych hudobníkov alebo nadšencov bubnovania po stole, je táto aplikácia  jednoducho príliš zábavná a príliš geniálna aby ju ignorovali. Určite vás zaujme – je úžastná.

Stiahnuť si ju môžete tu (0,89€).