SurfacePad – kožená “nálepka” pre Váš iPhone

SurfacePad  je nový druh ochrany pre iPhone 4/4S a iPhone 5 od firmy TwelveSouth . Zámerne som vo vete nepoužil slovo „púzdro“ alebo „obal“, pretože hlavným heslom SurfacePadu je „Don´t call it a case“ čo v preklade znamená „Nenazývajte to obal“. SurfacePad je akási kožená nálepka, ktorá sa nalepí na zadnú časť iPhonu. Snaží sa napodobniť Smart Cover, no bez použitia magnetov.

SurfacePad je vyrobený z luxusnej Napa kože. Je tenký približné ako kreditná karta a váži menej ako 30 gramov. Vnútorná strana SurfacePadu obsahuje mikrovlákna podobne ako Smart Cover, takže pri zatvorení čistí display telefónu od nepríjemných odtlačkov. Táto tenká kožená bunda pre Váš iPhone nezakrýva bočné tlačidla ani fotoaparát telefónu, takže ju nie je potrebné pri akomkoľvek používaní telefónu dávať dole.

Okrem funkcie ochrany Vášho telefónu, SurfacePad plní aj funkciu stojana, podobne ako SmartCover. Neviditeľný stojanček je zabudovaný v zadnej časti krytu. Vďaka tejto funkcii je možné iPhone premeniť na hodiny na nočnom stolíku, alebo môže pomôcť pri telefonáte cez FaceTime, alebo sledovaní videi. S použitím modifikácie z Cydie je možné zapnúť funkciu, ktorá Váš iPhone zapne hneď po odkrytí vrchnej časti SurfacePadu, bez nutnosti stláčania Sleep buttonu.

Inštalačný proces trvá menej ako minútu. Na prichytenie SurfacePadu na iPhone je potrebné odstrániť ochrannú lepiacu fóliu zo zadnej strany obalu a správne ho nalepiť na zadnú stranu telefónu. Lepidlo použité v SurfacePade nezanecháva na telefóne žiadne stopy a dá sa jednoducho premiestniť z jedného telefónu na iný. Inštalácia SurfacePadu  na telefón sa podoba inštalácií ochrannej fólie, no pri SurfacePade sa nemusíte báť vzduchových bubliniek. Určite je ale dobré, pred inštaláciou SurfacePadu telefón očistiť od nečistôt.

SurfacePad je dostupný v troch farbách (Red Pop, Modern White a Jet Black) a objednať si ho môžete na cenu 35$ z oficiálnej stránky výrobcu TwelveSouth.

[youtube id=”qZYBVJOKslc” width=”600″ height=”350″]