Štýlová gitara priamo od Apple

Ľudia v Apple a používatelia iZariadení sa považujú za umelcov. Nemusíte chodiť dlhé roky na konzervatórium alebo na hodiny umenia, aby ste vytvorili umelecké dielo. Apple totiž myslí na každého a pomocou jablčných zariadení hravo vytvoríte kreatívne diela.

Hudobný program z balíku iLife GarageBand je známy tým, že pomocou svojich iZariadení či Macu v pohodlí domova vytvoríte domácu skúšobňu so všetkými čo k tomu patrí. K zariadeniu si môžete pripojiť aj fyzické nástroje od rôznych výrobcov, ktoré majú k dispozícii USB port. Aby spojenie fyzických nástrojov s virtuálnymi bolo dokonalé, firma Fender, ktorá vyrába elektronické gitary v spolupráci s Apple vyrobila gitaru Squier Stratocaster priamo pre aplikáciu GarageBand.

Squier Stratocaster ponúka všetko, čo očakávate od elektronickej gitary. Disponuje s 6,3 mm pasívnym gitarovým výstupom, USB konektorom Mini-B, ktorý umožňuje streamovanie zvuku, prepínačom snímačov a tónu a aby ste vašim hraním nerušili susedov, tak môžete pripojiť aj slúchatka, pomocou ktorých si hranie naozaj vychutnáte. Zabudovaný analogový výstup umožňuje použiť nástroj aj ako klasickú gitaru. Je kompatibilný zo všetkými iZariadeniami, s operačným systémami OS X od 10.7, iOS 5.1 a novšie, takisto so systémom Windows 7 a novšie.

Gitara Squier Stratocaster je zvláštna aj tým, že sa nikde oficiálne nepredáva, iba na Apple Store v USA za $199.95 a u našich českých susedov za 5 009,00 Kč.

Ak vás baví hrať na gitare a ste zároveň veľký fanúšik Apple zaradení, vo vašej zbierke by táto gitara nemala chýbať. A aby ste si lepšie vedeli predstaviť fungovanie gitary Squier, pozrite si nasledujúce video.

Foto: apple.com