Športové púzdro Gear4 Challenger pre iPhone 5/5S

Gear4 je Hong Kongská spoločnosť, ktorá bola založená ešte v roku 2006. Už od svojho vzniku patrí k lídrom na trhu vo výrobe dokovacích zariadení a príslušenstva pre zariadenia iPod a iPhone. Gear4 vyrába unikátne, inovatívne, dobre navrhnuté výrobky ktorými reaguje na rýchlo sa meniacom trhu. Dnes pre vás prinášame krátku recenziu ich športového púzdra Challenger určeného pre iPhone 5/5S.

Recenzované púzdro Gear4 Challenger, pohľad 1

Gear4 Challenger je športové púzdro na ruku navrhnuté pre iPhone 5/5S. Challenger tak dotvára kompletnú ponuku ochranných krytov a obalov pre zariadenia iPhone. Telefón je v obale chránený pred nečistotami vonkajšieho prostredia. Samozrejmosťou je aj odolnosť voči potu a ľahkému mrholeniu.

Púzdro Gear4 Challenger, produktové fotografie výrobcu Gear4

Aj keď je tento obal navrhnutý pre iPhone 5/5S, využijete ho aj pri starších modeloch alebo na mp3 prehrávač. Vyskúšali sme v ňom aj starší iPhone 4S a telefón doň zasadol pomerne ľahko, avšak vtedy nemáte prístup zvonku na pripojenie, napríklad slúchadiel, cez konektor Jack. Tento obal má totiž výrez, pre jednoduchú dostupnosť, avšak pri starších modeloch bol konektor inde ako pri novších. Do obalu môžete umiestniť aj mp3 prehrávač, prípadne iné zariadenie. Udávaná vnútorná veľkosť obalu je 12x6x1 centimetrov.

Vďaka jeho jednoduchému zapínaniu ho rýchlo nasadíte na ruku a rovnako rýchlo ho dáte dole. Pritom obal drží pevne a telefón v tomto obale máte stále na dosah. Predná strana obalu je priehľadná, túto stranu chráni hrubá a odolná fólia, napriek tomu neprekáža. iPhone môžete dotykovo ovládať bez toho, aby ste ho museli vyberať z ochranného obalu.

Recenzované púzdro Gear4 Challenger, pohľad 2

Materiál obalu je na dotyk kvalitný, prešívaný je hrubou niťou a na otvoroch kadiaľ ide zapínanie sú okraje spevnené plastovým profilom. Toto riešenie určite predĺži životnosť tohto obalu. Okrem miesta pre telefón, ponúka obal aj malú kapsu, pravdepodobne na kľúč, no zmestia sa tam napríklad aj drobné mince. Práve vyobrazenia malého kľúča je priamo na obale pri otvore tejto kapsy.

Záverečné hodnotenie

+ kvalitné prevedenie
+ konektor Jack dostupný zvonku
+ malá kapsa navyše na kľúče alebo drobné mince
– príliš hrubá priesvitná fólia, telefón sa cez ňu neovláda najľahšie
– tlačidlá sú nedostupné (odporúčame najprv nastaviť automatické blokovanie)

Challenger splnil všetko čo od obalu na šport môžeme očakávať. iPhone chráni a pritom ho máme stále po ruke a môžeme ho plnohodnotne ovládať, taktiež má aj konektor pre slúchadlá Jack prístupný zvonku. Challenger je ideálny na bicykel, do prírody alebo do posilňovne. Výborný pomer pomer kvalita/cena.

Za púzdro pre túto recenziu ďakujeme www.iEnjoy.eu, púzdro Gear4 Challenger nájdete tu.