Spolupráca a výmena technickej dokumentácie medzi firmami

Spolupráca a výmena technickej dokumentácie medzi firmami
Spolupráca a výmena technickej dokumentácie medzi firmami (zdroj: unsplash.com)

Uľahčite si to vďaka CAD programom

Pracujete na projekte, ktorý si vyžaduje lepšie prepojenie medzi viacerými firmami? Určite nikto nemá rád, ak sa technická dokumentácia pripravuje za každého v inom programe a potom nastáva chaos a nekompatibilita. Riešením sú CAD programy.

Priame načítanie výkresov

Dnes každý CAD program musí mať aspoň nejakú formu podpory formátu DWG. Ak máte vektorové výkresy vo formáte PDF (Adobe Reader), neznamená to prácu navyše.

Predstavte si program na technické kreslenie, ktorý vás ušetrí od konverzií, importov či exportov dát. Pracujete s výkresmi priamo vo formáte DWG. S možnosťou ich ďalšej CAD editácie. Čiže ste plne kompatibilní s ostatnými CAD užívateľmi, ktorí môžu byť vaši spolupracovníci z rozličných profesií kdekoľvek na Slovensku, v Čechách či inde v Európe. Znie to ideálne, čo poviete?

Ľahší prístup k dátam

Výmenu a spoluprácu BIM dát rieši formát IFC. Od roku 2019 podporuje IFC import a export aj GstarCAD. Užívateľ programov tak získa prístup k BIM dátam priamo v prostredí DWG.

Extrakcia dát

CAD program na technické kreslenie vám pomôže z vašich návrhov vytvoriť tabuľkový výpis objektov. Ak budú vaši kolegovia či spolupracovníci požadovať vybrané údaje, dajú sa jednoducho vložiť do Excel tabuľky. Takisto je možné prepojiť vaše CAD návrhy s Excel tabuľkami. Pomocou funkcie AutoXls.

Ak ste boli zvyknutí na AutoCAD

Za posledných 38 rokov sa v oblasti 2D CAD stal program AutoCAD monopolom a jeho formát výkresov AutoCADu DWG „priemyselným“ štandardom. Mnohí boli zvyknutí tiež na Autocad lt. Do CAD programov, ako sú napríklad GstarCAD Standard či GstarCAD Professional si odtiaľto môžete jednoducho preniesť užívateľské súbory a nastavenia.

Aj vďaka správnemu výberu programu na technické kreslenie môže byť spolupráca na projekte s viacerými stranami jednoduchšia, efektívnejšia a bez zytočných zdržaní.

Komerčný článok