Smule – celosvetová karaoke párty

Vždy ste túžili zaspievať si vašu obľúbenú skladbu priamo s jej autorom? Smule vám tento sen určite splní. Aplikácia je k dispozícii bezplatne aj so slušným zoznamom bezplatných skladieb, ale väčšinu známych piesni si budete musieť zakúpiť prostredníctvom in-app nákupov. Registrácia je, samozrejme, bezplatná.

Pri spievaní sa môžete pripojiť k iným ľudom a tým vytvoriť skupinovú pieseň alebo spievať sám a vytvoriť skladbu len s vašim hlasom. Ostatný používatelia môžu váš výkon komentovať a označovať či sa im páčil. K dispozícii máte vlastný profil, kde si môžete nastaviť prezývku, fotku profilu a sú tam aj vyzobrazené všetky vaše výkony. S ostatnými používateľmi sa môžete spájať cez tlačidlo “Follow” podobne, ako je tomu pri sociálnej sieti Twitter. Váš profil môžete prepojiť s Facebook-om, ale vážne pochybujem či niekto túto funkciu využíva, pretože tým stratíte všetku anonymitu.

Najlepší spôsob spievať  je  so slúchadlami s mikrofónom. Pri spievaní sa na obrazovke premieta text a pod ním vidíte tóninu, do ktorej sa musíte trafiť. Za správne zaspievané úseky dostávate body. Do slúchadiel si môžete namixovať zloženie zvuku (môžete si zvoliť či viac chcete počuť hudbu alebo svoj hlas) a pridať rôzne zvukové efekty. Po dospievaní sa môžete rozhodnúť či svoj pokus vymažete alebo ho publikujete, aby ho mohli vidieť všetci používatelia.

Aplikácia je dostupná iba vo verzii pre iPhone, ale ani používatelia iPadov nebudú mať s jej kompatibilitou žiadny veľký problém.

Smule si môžete stiahnuť tu (zdarma).

Ďalšie screenshoty: