Slide To Win

Slide to unlock je skvelá hra, ktorá nedávno spatrila svetlo App Store. Hra nespočíva v tom, že máte odomknúť svoj iPhone cez jeden “jazdec”, ale na obrazovke sa vám ich objaví hneď niekoľko. Je to hlavne, skvelé fyzické cvičenie pre palec.

Častokrát je “jazdec” na odomknutie najviac prehliadaný, a napriek tomu kultový, symbol iOS.

Hra je predovšetkým o posúvaní “jazdcov” a to len tak. Žiadny hlboký zmysel v tejto hre nehľadajte. Čím rýchlejšie odomknete, tým viac bodov získate. Jednoduché.

Túto hru som si sťahoval s obavou. Nečakal som, že to bude zábavné – ale k môjmu prekvapeniu, som sa pri hraní usmieval. Tempo hry začína pomaly a pozvoľna. Postupne prichádza výzva, budete sa musieť vysporiadať s dvoma jazdcami naraz, potom troma, štyrmi atď. Ako sa postupne dvíha tempo, tak váš palec dostáva poriadne zabrať.

Zažijete s ňou viac zábavy, ako očakávate. Avšak pre niekoho to môže byť len obmedzená zábava na krátku dobu. Ale samozrejme, že na bezplatné hry, je správne mať nízke očakávania.

Čo ma najviac naštvalo v tejto hre – a to isté platí pre mnoho ďalších bezplatných aplikácií – sú rušivé reklamy. Áno, viem, že aj hry zadarmo si zaslúžia aby ich tvorcovia nejaké peniaze zarobili, a ja nemám námietky proti reklame všeobecne. To, proti čomu som, je reklama, ktorá vás neustále podpichuje a tvárou v tvár vám kričí: “HEJ! VY! KÚPTE SI NIEČO! HEJ! KÚPIŤ! ”

A to je pocit, ktorý som si odniesol z tejto hry. Reklamy sú na obrazovke po celú dobu, môžete ich zmenšiť kliknutím na malinké “x” v rohu. Avšak je tak malé, že ho ľahko prehliadnete a na miesto neho kliknete na reklamu. Po skončení hry a pomyslenia “Super, to bola sranda už sa teším jak si ju opäť zahrám,” moje myšlienky skončili  “Sakra, blbé reklamy.”

Našťastie je tu možnosť kúpy platenej verzie, ktorá odstráni reklamy a zmení farbu posuvníkov. Ak máte radi hry, tak takáto kúpa sa oplatí.

Výhody:  Pre každého sú rôzne. Ponúka väčšiu krátkodobú zábavu, než sa očakávalo.

Nevýhody: Otravné reklamy.

Stiahnuť si ju môžete tu.