SkyDrive – iCloud od Microsoftu

Máme tu čerstvú novinku od Microsoftu. Jedná sa o novú aplikáciu SkyDrive, ktorá umožňuje používateľom, prostredníctvom mobilného zariadenia,  prístup k ich SkyDrive účtu kedykoľvek a kdekoľvek.

SkyDrive od Microsoftu je virtuálne miesto na ukladanie dokumentov a súborov, ktoré sa automaticky zosynchronizujú s vašim počítačom a mobilným zariadení. Takto mate prístup k svojim dokumentom prakticky z ľubovoľného zariadenia.

So SkyDrive aplikáciou pre iPhone a iPod touch máte ľahký prístup k správe a zdieľaní dokumentov aj na cestách. V ponuke je možnosť nahrávania a ukladania videa a zaznamenávania fotiek. Ak používate konto služby Hotmail, Messenger alebo Xbox LIVE, aplikácia SkyDrive vám prepojí vaše prihlasovacie údaje a zrýchli prvotnú registráciu.

Podobných „Cloud-based“ virtuálnych úložísk a služieb je naozaj veľa. Pre porovnanie spomeniem Dropbox (ktorý sám preferujem). Na rozdiel od Dropboxu, SkyDrive ponuka svojím užívateľom pre svoje dáta až 25 GB voľného priestoru. Dropbox ponúka iba 2 gigabajty zadarmo.

Prezentácia SkyDrive aplikácie:

[youtube id=“MytIzhssHZk“ width=“600″ height=“350″]

SkyDrive je zadarmo k dispozíci na AppStore  a zatiaľ je v ponuke len pre iPhoneiPod touch.

One thought on “SkyDrive – iCloud od Microsoftu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.