Samsung vyvíja hodinky Smartwatch

Od Applu sa očakáva, že predstaví svoje prvé “iWatch” ešte tento rok ale je tu ešte jedna spoločnosť, ktorá bude Applu šliapať na päty a nie je tým nik iný ako Samsung. Viceprezident kórejskej spoločnosti Lee Young Hee povedal: “Pripravujeme tento produkt už skutočne dlhý čas. Pracujeme na ňom skutočne tvrdo. Vyrábame produkty pre budúcnosť a hodinky sú jedným z nich.” Lee ale nepovedal kedy sa ich chystajú predstaviť, alebo čo by Smartwatch mali mať. Je zrejmé, že si Samsung počká s čím príde Apple a bude sa ho snažiť predbehnúť.

Po internete koluje správa, že Apple ma na výrobu nových iWatch nasadených vyše 100 produktových dizajnérov, na ktorých tlačí aby boli hotové ešte tento rok. Ako je už jasné, iWatch budú spolupracovať so všetkými iOS zariadeniami, umožnia vám čítať správy, ovládať prehrávanie médií, a veľa ďalších prekvapení, ktoré Apple na nás chystá. Aj keď už dnes nájdeme na trhu  niekoľko hodiniek, ktoré spolupracujú s vaším iPhonom (Cookoo, Pebble,…) myslím, že hodinky od spoločností ako je Apple, by naozaj mohli nasmerovať novú smartwatch revolúciu.

Apple a Samsung sa obracajú na smartwatch v čase, keď sa už svet blíži k nasíteniu smartphonov na trhu. Spomalenie rastu sa očakáva v roku 2017. A dokonca aj Apple a Samsung – v súčasnej dobe najúspešnejší smartphone dodávatelia – majú pocit, že sú pod tlakom.
Uvidíme, čo si na nás títo dvaja giganti pripravia a bude to skutočne zaujímavé sledovať ďalší súboj týchto rivalov.

Zdroj: Cult of Mac