Rozbité sklo či utopená elektronika: Ako zachrániť telefón či iPad?

Mobilné telefóny, tablety či iPady to kvôli neustálemu používaniu nemajú veľmi jednoduché. Hoci obsahujú množstvo skvelých funkcií, ide o pomerne krehkú elektroniku. Ako ich čo najlepšie ochrániť?

Rozbité sklo či utopená elektronika: Ako zachrániť telefón či iPad?

Rozbité sklo či utopená elektronika: Ako zachrániť telefón či iPad? (Foto: PR)

Skok do vody s iPhonom vo vrecku či premoknutie počas silného dažďa je podľa štatistík úplne bežná situácia. Ročne sa vyperie viac ako 100 000 mobilov. Málokto však vie, čo v takej situácii robiť. Často sa spravia nevhodné rozhodnutia, ktoré mobilom či iPadom ešte viac uškodia. Hoci existujú aj vodeodolné iPhony, stále sa používajú aj tie staršie. Kvapalina sa navyše môže dostať aj do tých novších generácií a spôsobiť tak zariadeniu trvalé následky.

Prvá pomoc pri utopení

Úplne prvým krokom, keď sa vám utopí Apple iPad či iPhone, je vypnutie zariadenia. Každá sekunda je dôležitá. Predídete tak elektrickému šoku a zničeniu základnej dosky. Následne nechajte vytiecť všetku tekutinu. Najlepší spôsob je položiť iPad alebo iPhone na kus suchej látky displejom dole. Neotierajte ho, len nechajte vytiecť vodu. Vysušiť elektroniku pomôže aj ryža. Keďže ide o hydroskopickú látku, dokáže nasať vodu. Tu však potrebujete aj trpezlivosť, pretože by ste utopenú elektroniku mali v ryži nechať až 24 hodín. Pre istotu však pravidelne zálohujte, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, ak sa už Apple iPad nepodarí zachrániť.

Rozbité sklo či utopená elektronika: Ako zachrániť telefón či iPad?

Rozbité sklo či utopená elektronika: Ako zachrániť telefón či iPad? (Foto: PR)

Bezpečnosť nadovšetko

Čoraz väčšie displeje si vyžadujú aj veľkú ochranu. Dnes si už môžete vybrať z mnohých druhov skiel, pričom výborným riešením je špeciálne tvrdené sklo, ktoré sa vyznačuje vysokou pevnosťou v ohybe a zároveň veľkou odolnosťou voči nárazom. Takéto sklo rozloží náraz a hoci pri veľkom páde môže prasknúť, zachráni dolné sklo displeja. Ďalším dôvodom je ochrana pred poškrabaním, takže si k nemu bez obáv môžete hodiť kľúče či mince.

Text:PR