Ribbon Stereo Bluetooth Streamer

Aj Vás už niekedy napadlo streamovať hudbu z Vášho iPhone, iPodu alebo iPadu do zariadenia s lepšími reproduktormi, ktoré ale nedisponuje žiadnou bezdrôtovou technológiou? Stáva sa Vám často, že si pri počúvaní hudby vytrhnete z uší slúchadlá, keď si chcete prepnúť pesničku? Ak je Vaša odpoveď aspoň na jednu z týchto otázok kladná, zariadenie s názvom Ribbon Stereo Bluetooth Streamer od firmy BlueAnt je určené práve pre Vás.

Ribbon je zariadenie, ktoré dokáže streamovať hudbu z Vášho iZariadenia do akéhokoľvek zariadenia s AUX vstupom pomocou technológie Bluetooth. A to nie je jediné, čo Ribbon dokáže.

Ako to funguje?

Prvým krokom je spárovanie Vášho iZariadenia s Ribbonom. Tento krok je veľmi jednoduchý, stačí si na iPhone (alebo inom zariadení) zapnúť funkciu Bluetooth (Nastavenia —> Všeobecné —-> Bluetooth) a ten automaticky nájde všetky Bluetooth zariadenia v jeho blízkosti. Po kliknutí na “BlueAnt Ribbon” bude iPhone spárovaný s Ribbonom.

Tento malý pogumovaný štipec obsahuje AUX výstup, pomocou ktorého ho dokážete pripojiť ku všetkým slúchadlám, ku väčšine domácich stereo systémov a taktiež k niektorým autorádiám. Inak povedané, Ribbon dokáže bezdrôtovo streamovať Vašu hudbu ku väčšine hudobných zariadení, ktoré každodenne používate.

Ak sa čudujete, prečo je Ribbon tak nesymetricky ohnutý, nie je to náhoda. Jeho unikátny tvar mu dovoľuje jednoducho sa pripevniť k tričku, taške alebo ďalším veciam, takže je možné ho mať vždy pri sebe.

Určite ste si všimli, že Ribbon ma na sebe tlačidlá. Play button sa používa na spustenie a prerušenie pesničiek. Tlačidla hlasitosti implementujú okrem funkcie zvyšovania a znižovania hladiny hlasitosti možnosť preskakovať pesničky. Ribbon ma v sebe integrovaný mikrofón, takže sa dá taktiež využívať ako handsfree. Prijať a položiť hovor je možné pomocou tlačidla Play. Vrchná strana Ribbonu je úmyselné pogumovaná, vďaka čomu je Ribbon odolný voči vode a potu.

Ribbon je dodávaný spolu so slúchadlami,  náhradnými špuntami, prepojovacím 3,5 mm káblom a micro-usb to usb adaptérom, ktorý slúži na nabíjanie.  Výdrž batérie je výrobcami uvádzaná na šesť hodín prehrávania hudby a dvestopäťdesiat hodín v pohotovostnom režime.

Tento malý vreckový streamer s atraktívnym designom, pôsobivým zvukovým výkonom a všestrannou možnosťou použitia je možné objednať si za cenu 69 dolárov zo stránky BlueAnt.

[youtube id=”w_S83XqNX1g” width=”600″ height=”350″]

Zdroj: Cultofmac