Revolučné dotykové puzdro pre iPhone

Trh ponúka bohatý výber púzdier pre iPhone od výmyslu sveta. Avšak puzdro, ktoré vám dnes chceme predstaviť, plní oveľa väčšiu funkciu než ochrannú a estetickú. Vývojári z firmy Canopy vyrobili puzdro, ktoré zmení váš iPhone na ozajstnú hernú konzolu.

Pri niektorých hrách zvykne hráčom dosť vadiť ovládanie hry na obrazovke iPhonu, pretože prsty zakryjú dosť veľkú časť obrazovky. Existujú rôzne joysticky a príslušenstvá, ktoré sú vyrobené špeciálne pre iPhone, ktoré nasadíte na dotykový display. Sensus však ide o krok ďalej tým, že s puzdrom dokážete ovládať celú zadnú časť iPhonu. Puzdro disponuje s dvoma procesormi a senzormi, ktoré snímajú pohyb prstov. Nasadenie je jednoduché a k fungovaniu nepotrebujete ani externé batérie.

Puzdro Sensus ocenia nielen vášniví hráči, ale môžete ho využiť napríklad aj pri čítaní e-kníh alebo surfovaní po internete, pretože môžete pohodlne listovať a rolovať bez toho, aby ste prstom zakryli display iPhonu. Ovládanie iPhonu pomocou puzdra Sensus pripomína hraciu konzolu od Sony PS Vita, pretože je to jediná konzola, ktorá sa ovláda cez zadnú časť.

Dotykové puzdro Sensus bude dostupný na trhu v prvej polovici roku 2013 za $59 pre iPhone 4 a 4S. V druhej polovici roku sa dočkáme aj prevedenia pre iPhone 5. Ak vás cena odradila od kúpy, pozrite si nasledujúce video, ktoré možno zmení váš názor. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke puzdra GetSensus.com.

Zdroj: Engadget.com