Reproduktor, ktorý si môžete vziať do sprchy aj na hory

Je takmer nezničiteľný. Dá sa nosiť do extrémnych prostredí a vydrží skoro všetko. Môžete ho ponoriť pod vodu, môže zmrznúť, môžete ho utopiť v blate a špine, následne ho umyť a znovu používať. Nie je veľký, ale má naozaj bohatý a pekný zvuk. Reč je o “lentilke” UE Roll 2, ktorú sme mohli na krátko vyskúšať v našej redakcii.

UE (Ultimate Ears) je značkou, ktorú vlastní Logitech a ide o prémiové zvukové zariadenia. Model ROLL 2 vás zaujme hneď na prvý pohľad farebnosťou a premysleným dizajnom. Vzadu má gumenú slučku, ktorou je možné pripevniť reproduktor napr. o kostru bicykla, zavesiť ho na ruksak, pripnúť na opasok, alebo o horolezeckú skobu. Dokonca je v balení pribalené malé nafukovacie koleso, na ktoré sa dá pripnúť a môžete ho nechať plávať na párty uprostred bazénu. Dá sa skrátka veľmi pohodlne nosiť a používať prakticky kdekoľvek. Nie je síce najmenší, no nie je to ani žiadna ozruta, ktorá by vás obmedzovala. Disk má priemer 13,5 cm a v strede je jeho výška 4 cm. Váži asi 330 gramov, takže naozaj ide o vysoko mobilné riešenie.

UE-Roll-2-family

Reproduktor má dobíjateľný akumulátor, ktorý na jedno nabitie vydrží až 9 hodín nepretržite prehrávať hudbu. Dobíja sa cez micro USB konektor, ktorý je ukrytý pod gumenou krytkou na zadnej strane. Na úplne nabitie sme potrebovali čosi vyše 5 hodín pri použití bežnej mobilnej nabíjačky. V základnej výbave totiž chýba nejaká nabíjačka. Výrobca vám pribalí len nafukovacie koleso a plochý USB kábel. Ten sme ocenili, pretože sa nemotá ako bežné guľaté káble a v batohu vám z neho nevznikne motanica.

ue-roll-2-07ue-roll-2-01

Reproduktor sa pripája cez bluetooth, čiže jeho primárne využitie je s mobilným telefónom. Hrá prekvapivo hlasno a má slušné aj basy. Zvuk je čistý, nech už sem pustíte akúkoľvek hudbu. Na zadnej strane je tlačidlo pre zapnutie/vypnutie a malé tlačidlo s diódou pre párovanie bluetooth. Vpredu sú dve veľké tlačidlá + a -, ktorými sa mení hlasitosť. Žiadne iné ovládacie prvky tu nehľadajte. Na ďalšie nastavenia môžete použiť bezplatnú mobilnú aplikáciu, ktorou je možné upravovať ekvalizér, nastavovať budík (funguje aj pri vypnutom repro – hodinky bežia priamo v reproduktore bez nutnosti pripájať mobil) a pod. Ukrytý je tu dokonca aj malý mikrofón, ktorý vám umožňuje priamo cez reprák vybaviť napr. hovor z mobilu v aute, alebo v susednej miestnosti.

UE Roll má až 2 BT kanály, čo vám umožňuje spárovať jeden reprák s dvoma zariadeniami naraz. Vždy hrá iba jedno, ale ak stlačíte PAUSE, môžete na druhom pustiť PLAY a naopak. Veľmi šikovné pre použitie napr. s priateľkou, kde môžete jeden reprák zdieľať medzi sebou bez nutnosti stáleho párovania medzi zariadeniami. Druhý BT kanál sa dá využiť tiež na párovanie viacerých reproduktorov navzájom. Nemusíte dokonca použiť reproduktory z jednej rady! Spojiť sa dajú navzájom ľubovoľné UE repráky, nech už máte Roll, Boom, staršie mini Boom alebo najväčšie Megaboom. Za toto rozhodne palec hore!

ue-roll-2-03

Výrobca uvádza bezdrôtový dosah bluetooth až 30 metrov. Vám sa s ním podarilo prejsť zhruba 20 a potom začal vypadávať kvôli rušeniu, no aj to je veľmi slušný výkon. Nie je najmenší problém mať reproduktor v jednej izbe a mobil v inej pričom z neho môžete počúvať hudbu. Pri použití ďalších repro sa dá vzdialenosť natiahnuť teoreticky o ďalších 30 metrov, čo je naozaj extrém. Jeden reproduktor ozvučí bežnú miestnosť. Dvoma je možné urobiť menšiu párty tak pre 10-12 ľudí.

3b491c2b-b148-4c90-8bbb-b9de71cac92f_1.1452bf02554c95b92a8f45963d5edc0d

A cena? Oficiálna cena je 99€, no na Slovensku sa predávajú za necelých 88€ v Alza.sk. Nie je to málo, ale verte, že tento reproduktor stojí za každý jeden cent!