Recenzia – Steve Jobs fifth October case

Dnes vám predstavíme jedinečný obal z limitovanej edície firmy Fabrix k výročiu smrti Steva Jobsa. Firma Fabrix tento obal z úcty k tomuto géniovi, ktorý navždy zmenil svet vyrobila v kombinácii čiernej a tmavomodrej. Obal prišiel zabalený v elegantnom balení s kartičkou (ktorá je súčasťou každého takéhoto obalu), na ktorej bolo napísané:  ” I want to put a ding in the universe.” Jeden zo známych výrokov tohto inovátora.


Materiály

Ako som spomínal, obal sa skladá z dvoch materiálov. Denimu, ktorý predstavuje obľúbené Stevove džínsy Levi´s 501 a čiernej časti, ktorá predstavuje Stevov typický čierny rolák. Ak ste mali možnosť vidieť Apple Keynotes, na ktorých bol Steve, tak by ste určite túto jeho “uniformu” neprehliadli. Poďme si v krátkosti pripomenúť ako vznikla Stevova typická “uniforma”.

Počas služobnej cesty v Japonsku na začiatku 80. rokov sa Jobs opýtal riaditeľa Sony Akia Moritu, prečo má každý vo firme uniformu. Po tie roky si uniformy, obzvlášť vo firmách ako Sony, vyvinuli vlastné typické štýly a stali sa prostriedkom, ako vytvoriť u pracovníkov vzťah k firme.  “Rozhodol som sa, že také vzťahy chcem vytvoriť aj v Appli,” spomína Jobs.

Keďže firma Sony oceňovala štýl, dala svoje uniformy navrhnúť známemu dizajnérovi Isseymu Miyakeovi.”Takže zavolal som Isseymu Miyaekeovi a požiadal som ho, aby navrhol niečo aj pre Apple,” spomína Jobs. “Vrátil som sa s niekoľkými vzorkami a všetkým som povedal, že by bolo super, ak by niečo z toho nosili. Také vypískanie som ešte nezažil. Nikomu sa môj nápad nepáčil.”

Medzičasom sa však s Miyakem spriatelil a pravidelne ho navštevoval. Zapáčila sa mu myšlienka mať svoju vlastnú uniformu, vyjadrovalo to typický štýl. “Požiadal som Isseyho, aby mi urobil nejaké čierne roláky, ktoré sa mi páčili a on ich urobil asi sto.” Nato Jobs otvoril skriňu, a povedal: “Tieto nosím, mám ich dosť nato, aby mi vydržali do konca života.”

– z knihy Steve Jobs od Waltera Issacsona

A späť k obalu. Celý obal je ručné a kvalitne šitý. Vnútro obalu je chránené výplňou pred bežnými pádmi a nárazmi. Navyše takisto čistí displej! Obal je možné prať v práčke, tým sa predĺži aj jeho životnosť. Z úcty k Jobsovi firma Fabrix, nedávala ani netlačila na obal žiadne svoje reklamné logo ani žiadny nápis.  Fabrix vyhlásila, že každé púzdro je ručne robené v Singapure a každá kartička pribaľovaná k obalu je ručne pečiatkovaná. Taktiež dodáva, že žiadna z kartičiek obsahujúca výroky Jobsa nie je rovnaká.

Používanie

Obal vám výborne padne do vrecka. Váš iPhone udrží skutočne v bezpečí a to dokonca aj keď ho prevrátite – telefón nevypadne. Funkcie tlačidiel sú pochopiteľné obmedzené avšak slúchadlá a následné počúvanie hudby nie je problém. Obal ma ešte jednu skvelú vlastnosť navyše. V zime hreje vášho miláčika a tým ho chráni pred chladom.

Aby bol váš iPhone úplne v bezpečí odporúčam zakúpiť nejakú fóliu na displej, keďže po vytiahnutí z obalu sa stáva váš iPhone menej bezpečným, pred škrabancami.

Zhrnutie

Výhody:

  • Skvelé a kvalitné spracovanie.
  • Príjemná spomienka na Steve Jobsa
  • Veľmi rozumná cena.

Nevýhody:

  • Žiadne.

Obal by som osobne určite odporúčal. Ako úcta k Stevovi Jobsovi by určite nemal chýbať u žiadneho správneho Apple fanúšika. Môžete si ho zakúpiť na InnocentStore.com (19,99€).

Ďakujeme Innocenstore.com za zapožičanie.