Recenzia – ochranné sklo Spigen GLAS t

Dnes vám prinášame recenziu ďalšej revolučnej  generácie ochrany vašich miláčikov. Tak ako väčšina ľudí, určite aj vy viete, že Apple iZariadenia nepatria k tým najlacnejším, a tak ochrana displejov alebo určitých častí vášho iZariadenia je samozrejmosťou. Doba ide ďalej a s ňou aj čoraz pokročilejšie novinky v oblasti techniky a jej ochrany. Zabudnite na fólie dnes vám ukážeme revolučné riešenie v podobe ochranného skla Glas t od firmy Spigen. O čo ide, sa hneď dozviete.

Balenie

Firma Spigen je ku svojim zákazníkom štedrá a to potvrdzuje aj tentokrát. K samotnému produktu pribaľuje totiž handričku, stierku pre prípadné vzniknutie bubliniek a na samotné odstránenie skla, čistiacu vreckovku napustenú alkoholom pre dokonalé vyčistenie displeja, a sadu 6 nálepok na home button v rôznych farbách, keďže po dosadení skla na displej váš home button bude trošku nižšie. Všetko to máte pekne po kope zabalené.

Inštalácia skla

Samotné nasadenie tohto skla musíte urobiť precízne lebo na rozdiel od fólie, kde máte pokusov viac v tomto prípade máte iba jeden.  Všetko je spôsobené tým, že sklo je z druhej strany pokryté špeciálnym silikónovým lepidlom, ktoré pri prvom kontakte s obrazovkou začne pôsobiť. Ale nemáte sa čoho obávať nie je to nič zložité, len to chce trošku presnosti. Ak sa pýtate neostane mi tam to lepidlo alebo nejako nepoškodí obrazovku ak ho budem chcieť dať dole? Odpoveď je nie, na youtube nájdete kopec návodov ako ho dať dole, stačí ho len nadvihnúť stierkou a normálne “odlepiť” ako fóliu. Pri prasknutí ochranného skla Glas sa nemusíte báť, že sa vám pôvodne originálne sklo nejako poškodí alebo poškriabe, tenká vrstva, ktorou je zo spodu potiahnuté Glas t tomu všetkému zabráni.

Ochrana

Na rozdiel od fólii vám toto sklo poskytne tú najlepšiu a najspoľahlivejšiu ochranu pre váš displej akú si viete len predstaviť. Sklo je až neuveriteľné odolné, je potiahnuté špeciálnou vrstvou, ktorá zabraňuje vzniknutiu škrabancov, znečistenia a navyše skvelé chráni aj pred pádmi na obrazovku. Myslím, že po prezretí tohto videa budete mať predstavu o čom rozprávam.

Na internete zaručene nájdete aj iné, extrémnejšie testy tohto skla. Je to naozaj neuveriteľné, čo všetko  dokáže. Ale môžem vám potvrdiť, že je tomu skutočne tak, testoval som to presne podľa videa a sklo skutočné vydržalo. Je to určite obrovský pokrok od lepenia kadejakých fólii k tomuto dokonalému ochrannému sklu Glas t. Doposiaľ som nevidel nič tak efektívne v oblasti ochrany obrazovky. Samozrejme sú rôzne obaly na iPhone, ktoré chránia ako zad tak aj pred, ale načo kaziť prekrásny design iPhonu, keď naň môžete nalepiť sklo s hrúbkou 0,4 mm a máte po problémoch.

Výhody

  • neskresľuje obraz ako fólia – krásne čistý obraz
  • hrúbka 0,4 mm
  • neuveriteľná odolnosť
  • výhodná cena
  • dokonalá ochrana obrazovky

 Nevýhody

  • žiadne

Záver

Som veľmi nadšený z tohto ochranného skla. Je to zrejme ten najlepší spôsob ochrany displeja, aký si môžete dovoliť a pritom si zachovať krásny dizajn iPhonu. Určite by som ho odporúčal všetkým, ja som veľmi spokojný a určite pri kúpe ďalšej generácie iPhone si ho kúpim. Cena sa mi zdá byť oprávnená a tak určite nad tým nepremýšľajte ale choďte do toho. Sľubujem vám, že nebudete sklamaný. Toto sklo si môžete zakúpiť na stránkach InnocentStore.sk pre iphone 4s tu a pre iPhone 5 tu.

Ďakujeme InnocentStore za zapožičanie.