Recenzia: Najštýlovejší Bumper Spigen Neo Hybrid EX pre iPhone 5

Kórejského výrobcu obalov, krytov, bumperov a iného štýlového príslušenstva pre Apple netreba ani predstavovať. A to nemá ani nič spoločné s Psy a hitom Gangnam Style. Neo Hybrid EX pre iPhone 5 je jedným z elitných Spigen bumperov navrhnutých tak, aby poskytovali skvelú ochranou a zároveň boli najštíhlejšie na trhu. Bumper na recenzovanie nám poskytol InnocentStore.sk. Takže, čo hovoríme na bumper Spigen Neo Hybrid EX? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Pozeráte sa na bumper, ktorý zahanbuje všetky ostatné bumpery. Môže to znieť ako klišé, ale kórejský výrobca si dal na tomto bumpery skutočne záležať. Ľudia s iPhonom 5 v rukách po celom svete, sa čoraz častejšie obracajú práve na bumpery. Spigen Neo Hybrid EX je určený pre ľudí, ktorí majú radi svieže farby, krásny dizajn a nechcú aby im obal pohltil celý krásny dizajn samotného iPhone.

 Ako u každého obalu od firmy Spigen, názov Neo Hybrid EX nosia viaceré rady týchto bumperov. Za spomenutie stoja napr. bumpery Metal a bumpery označované Snow.

Na prvý pohľad sa to môže zdať mätúce ale bumpery z prívlastkom Metal sú pochopiteľné vyrobené z kovu, konkrétne hliníka s matným povrchom, ktorý sa snaží čo najpresnejšie splynúť s hliníkovým telom iPhonu 5. Bumpery pod názvom Snow majú namiesto čierneho silikónu, biely s leským okrajom, takže kombinácií vo farebnosti je neúrekom. Žiadny z Neo Hybrid EX nie je vyrobený s mäkkým, protišmykovým povrchom ale ja osobne to nevnímam ako nedostatok.

Neo Hybrid EX bumper je štíhly a na prvý pohľad sa mu jednoducho nedá odolať. Pomenovanie Hybrid, je označenie pre dve typy vrstiev, z ktorých je bumper zložený. Spojením, týchto dvoch vrstiev vzniká skvelá ochrana pred nárazmi, údermi a samozrejme škrabancami. Prvá vrstvá je vyrobená z veľmi flexibilného a silného silikónu, ktorý dokonale tlmí nárazy a je potiahnutý vrstvou polyméru, takže nie je lepivý. Druhá vrstva je o niečo menej pružná, ale veľmi tenká, vyrobená z tenkého polykarbonátu ošetrená UV vrstvou. Tieto dva materiály zariadia, aby sa vám iPhone s týmto bumperom ľahko vkladal aj do tesného vrecka.

 Možno si budete myslieť, že inštalácia tohto bumpera na iPhone je niečo zložité ale opak je pravdou – zvládne ju úplne každý. Ako prvé natiahnete prvú vrstvu, na ktorú potom už len dáte pevnejšiu druhú, tak aby ste sa trafili do otvorou pre tlačidlá, a je to. A ak sa pozriete nižšie nájdete pekne vymyslené mriežku pre mikrofón a reproduktor. Bumper drží naozaj pevne, a tak sa nemusíte báť, žeby sa vám nejako uvoľnil alebo niečo podobné.

Spigen Neo Hybrid EX je štýlový, veľmi starostlivo navrhovaný a najlepší bumper, aký som kedy na svojom iPhone mal. Ak dbáte na tom, aby bumper ladil s vaším oblečením v akéjkoľvek farbe, máte na výber kopec možností, a tak môžete všelijako obmieňať farbu svojho iPhone bumpera. Nevýhodou však je, že zakaždým si musíte kúpiť obidve súčasti bumpera, takže uvidíme, či sa firma Spigen pustí aj do predaja jednotlivých častí. Ak vás pohltila táto exotická limetková farba alebo chceli by ste inú, môžete si tento bumper zakúpiť na stránke slovenského obchodu zaoberajúceho sa špeciálne dizajnovým príslušenstvom TU.

Ďakujeme za zapožičanie InnocentStore.sk

Foto: gadgetmac.com