Recenzia: FotoKvíz: Uhádni Film

FotoKvíz: Uhádni Film je populárna hra zo zahraničia, ktorá k nám teraz prichádza už aj na Slovensko. V hre na vás čaká spolu 170 levelov a pripravte sa na to, že prejsť hru až dokonca nebude žiadna hračka a to ani pre filmových nadšencov.

Hra má jednouchý koncept postavený na tom, uhádnuť názov filmu podľa vybraného záberu. Aby to nebolo tak jednoduché, najprv snímok nevidíte a postupne si vždy môžete odkryť len jeho určitú časť. Ako pomôcky vám poslúžia odkrývanie políčok, vymazanie nesprávnych písmen a doplnenie tých správnych. Tieto pomôcky však niečo stoja a to presnejšie vašu hernú menu. Tú získavate za uhádnuté filmové snímky. Extra hernú menu môžete získať aj za facebook like pre túto hru. Ak by vám nestačila, môžete si ju dokúpiť.

FotoKvíz: Uhádni Film

FotoKvíz: Uhádni Film

V hre na vás čaká spomínaných 170 levelov. Aj keď filmové tituly v tejto hre sú pomerne známe, určite sa nad niektorými vybranými zábermi poriadne potrápite, tak ako aj ja. Slovenská verzia prináša hlavne názvy filmov v slovenčine. Totiž pri mnohých filmových tituloch neplatí, že originálny názov zodpovedaná tomu u nás v kine alebo v televízii.

Plusy
+ 170 levelov
+ na stiahnutie zadarmo
+ s hádaním snímku vám pomôže možnosť jeho zdieľania alebo odoslania

Mínusy
– ak máte zapnutý internet, sem tam uvidíte nejakú reklamu
– aj keď stíšite zvuky na vašom i-zariadení, zvuky v hre sú rovnako hlasné
– pre použitie pomôcok potrebujete hernú menu, ak vám nestačí tá zadarmo, budete musieť za ňu zaplatiť

Záverečné hodnotenie
Hra výborne preverí každého filmového nadšenca, samého ma poriadne potrápila. Rozhodne odporúčam a aj keď je v hre spomínaná herná mena, nie je nutnosť ju dokupovať, len niekedy budete musieť niektorému snímku venovať viac času, či požiadať menšiu pomoc od niekoho iného. Pritom sa dá hra reštartovať, čiže môžete začať odznova, žiaľ toto vás tiež niečo bude stáť a minutú hernú menu v predošlej hra vám to už nevráti.

Hra je dostupná pre platformu iPhone a iPad na stiahnutie zadarmo. Hra na AppStore