Recenzia: Dotyková plocha s gestami Logitech Touchpad T650

Touchpad, dotyková plocha, nahrádza pri notebookoch klasickú počítačovú myš. Teraz si toto pohodlie môžete dopriať vďaka zariadeneniu Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650 a to aj so spolu 13 rôznymi gestami na rýchlu prácu pre Mac aj Windows, či už pri bežnej práci v prostredí operačného systému alebo v okne obľúbeného prehliadača. Otestovali sme, či Logitech prišiel s pnohodnotnou platformou externej dotykovej plochy.

Zariadenie bolo navrhnuté ako doplnok pre operačný systém Windows 8, avšak vďaka kompatibilite s operačným systémom Mac a Windows 7, ho využije oveľa viac užívateľov. Zariadenie komunikuje bezdrôtovo prostredníctvom Bluetooth a je dodávané s malým USB prijímačom pre Bluetooth, takže ho bezproblémov bezdrôtovo spojíte aj so stolným počítačom. Touchpad T650 má vstavanú bateŕiu, ktorú dobíjate cez priložený USB kábel. Samotné zariadenie má len jedno tlačidlo na boku zariadenia, ktoré slúži pre zapnutie/vypnutie. Všetko elegantne zabalené, presne ako sme si pri produktoch značky Logitech už zvykli.

Zariadenie Logitech Touchpad T650 toho má ešte jedno mikro tlačidlo priamo v konštrukcii dotykovej plochy, to zrejme ak by náhodou bol problém s dotykom, tak pri ráznejšom zatlačení dôjde k stlačeniu tohoto mikro zlačidla, ktoré takmer ani nevnímate a zariadenie tak zaberá aj pri napríklad väčších nečistotách na povrchu. Logitech Touchpad T650 má úctihodné rozmery samotnej dotykovej plochy, pritom je zariadenie tenké a ľahké. Rozmery zariadenia sú 12,9 x 13,4 x 1,2 centimetrov. Vďaka 4 gumičkám na rohoch na spodnej strane zariadenie drží pevne na svojom mieste, či už je to na vašom pracovnom stole alebo inde.

Povrch dotykovej plochy je zo skla. Aj napriek pár zmienkam na internete o tom, že dotyková plocha nezaberá presne a nie každý dotyk, tak musím povedať, že u mňa zaberá veľmi dobre, porovnateľne ako dotykové plochy, ktoré su na notebookoch. Aj keď sú na nej menšie nečistoty alebo s ním pracujte s vhlhšími prstami, dotyk je plynulý a bezpeoblémový. Dotykový je skutočne celý povrch a zariadenie dotyk dobre zaznamenáva aj pri okrajoch jeho dotykovej plochy. Logitech Touchpad T650 dobre prenáša dotyk aj pri menších nečistotách alebo menšej vlhkosti, napríklad od potenia na rukách.

Gestá, ktoré má Logitech Touchpad T650 v sebe využijete v rôznych programoch, či už sú to rôzne prehliadače fotografií, internetový prehliadač, ale aj samotný operačný systém. Spolu až 13 rôznych gest, ktoré sú veľmi intuitívne a veľmi rýchlo si ich obľúbite. Niekoľko ich nájdete znázornených priamo na obale, ďalšie sú v pribalenej brožúrke. Rôzne zariadenia s pripojením cez Bluetooth majú často uvedené, že dosah od príjímača je až 10 metrov, rovnako to uvádza pri tomto zariadení aj Logitech. V skutočnosti je to ako s inými Bluetooth zariadeniami, ideálne je mať čo najmenšiu vzdialenosť od prijímača a nemať medzi nimi zbytočné prekážky. Pri príjimačí v stolnom počítači pod stolom a zariadením Logitech Touchpad na stole bol prenos bezproblémový, rovnako aj pri vzdialenosti na niekoľko metrov.

Záverečné hodnotenie

+ Kompatibilné s Mac aj Windows
+ 13 rôznych gest
+ Vstavaná batéria
– Gestá nie je možné konfigurovať
– Krátka výdrž batérie
– Vyššia cena (cca 80 eur)

Logitech Touchpad T650 je plnohodnotná dotyková plocha pre každodenné používanie či už na prácu alebo na bežné používanie. Oceňujeme kvalitné spracovanie, vstavanú batériu, ktorá má hoci výdrž maximálne niekoľko týždňov a 13 rôznych gest, kde nám žial chýbala možnosť si ich konfigurovať podľa seba.

Ušetrite pri nákupe cez internet vďaka zľavovým kódom
Zľavové kódy do slovenských internetových obchodov nájdete na www.kuponyzdarma.sk a www.zlavovy-kod.sk alebo pre české obchody na www.slevovy-kod.cz

Za poskytnutie produktu pre túto recenziu ďakujeme spoločnosti Logitech.