Rádiolokátor zabezpečí, že sa vaše auto nebude dať ukradnúť

Príbehy o zmiznutých a ukradnutých autách dnes počúvame zo všetkých strán. Tejto nepríjemnosti sa však môžete vyhnúť jednoduchým spôsobom. Ochráňte svoje auto s pomocou rádiolokačného vyhľadávacieho systému.

Rádiolokátor zabezpečí, že sa vaše auto nebude dať ukradnúť

Rádiolokátor zabezpečí, že sa vaše auto nebude dať ukradnúť (Foto: PR)

Čo tento systém dokáže?

Systém na sledovanie vozidiel je skvelým pomocníkom nielen pre osobné autá, ale aj pre firemné a služobné vozidlá. Vďaka nemu získate nad svojím autom väčšiu kontrolu a zabezpečíte ho proti krádeži. Všetko funguje na princípe prepojenia GPS lokátora vo vozidle a aplikácie vo vašom smartfóne či počítači.

GPS lokátor zaznamenáva polohu vozidla, spotrebu pohonných hmôt, trasu jazdy, najazdené kilometre, dopravnú situáciu v reálnom čase a ďalšie potrebné údaje. Tieto údaje odosiela do centrálneho systému, ktorý ich spracováva a uchováva. Aplikácia vo vašich rukách vám umožňuje kedykoľvek skontrolovať stav vozidla a zabezpečovacieho systému, v nutnom prípade dokonca zablokovať chod motora. Toto zariadenie okrem iného umožňuje vymedziť oblasť, v ktorej sa vozidlo smie pohybovať.

Ako to vlastne funguje?

Ak dôjde k najhoršiemu a auto vám ukradnú, s pomocou vyhľadávacieho GPS systému ho môžete lokalizovať a vrátiť späť domov. Celý proces začína vyslaním poplachového signálu na dispečerské centrum a kontaktovaním majiteľa, ktorý situáciu potvrdí alebo vyvráti. V prípade krádeže rádiolokátor vozidlo lokalizuje a s pomocou monitorovacích hliadok bude vaše auto v čo najkratšom čase zaistené.

Vyhľadávací systém obsahuje aj snímacie prvky, ktoré sledujú zmenu polohy auta alebo jeho naštartovanie iným spôsobom, ako je použitie originálneho kľúča. Medzi základné snímacie prvky patria snímače pohybu, napäťovo-prúdové snímače, snímače deštrukcie a odpojenia hlavného napájania.

Rádiolokátor môže byť použitý na zabezpečenie vozidiel, strojov, mobilných zariadení, motoriek či prevozných kontajnerov. Jeho skvelou vlastnosťou je aj to, že disponuje vlastným zdrojom napájania pre prípad výpadku elektrickej energie. Táto funkcia je dôležitá pre zachovanie funkčnosti systému v prípade straty hlavného napájania z autobatérie.

Text:PR