Pyramid Run – najväčšia krádež v App store?

Určite každý Jablčkár, ktorý sa rád hrá, vyskúšal populárnu hru od Imangi Studios, LLC – Temple Run. Táto hra si získala veľa fanúšikov a drží sa na popredných miestach v App Store.

Ako to už zvykom býva, ľudia sa radi inšpirujú a kopírujú úspešné produkty. Nie je výnimkou ani spoločnosť MagicBone, ktorá túto hru okopírovala, alebo vylepšila?

Pyramid Run je vlastne Temple Run, len v inom obale. Namiesto džungle vás víta tajomná pyramída v Egypte a nenaháňajú vás opice, ale múmie.

S hrou si otestujete váš postreh a rýchlosť. Musíte sa vyhýbať rôznym nástrahám, zbierať medaily a dať pozor, aby vás nechytili nepriatelia. Hra má jednoduché ovládanie, využíva akcelometer, teda pohybom zariadenia ovládate hlavného hrdinu a pri skákaní, či čupení treba používať rôzne gestá.

 Čím je vlastne iný? Pri odbočovaní do strán postavička reaguje o niečo horšie, než sme si zvykli v Temple Run. Grafikou tiež nevyniká. Znížil sa aj počet medailí v rade. V jednej rade nájdeme iba 15 medailí namiesto 25. Hra ponúka dva charaktery: v základnej verzii je Princ z Perzie a prostredníctvom in-app purchase (zakúpenie v rámci aplikácie) si môžete zakúpiť aj Princeznú z Perzie a rôzne utility, čím si vylepšíte hru. Hra je prepojená s Game Centrom, takže si vaše skóre viete porovnať s priateľmi a hráčmi z celého sveta.

Neviem, či bolo kopírovanie zámerné, alebo chceli vylepšiť už populárnu hru. Podarilo sa  im však vytvoriť zaujímavú hru, ktorú si obľúbi každy, kto má rád “behačky”.

Ak vás zaujal Temple Run a máte radi Egypt, určite vyskúšajte aj Pyramid Run. Je dostupná zadarmo v App Store.