Pxl. – Pixely a abstraktné umenie

Máme tu novú aplikáciu na úpravu fotiek, ktorá je úplne iná ako všetky foto-editory. Nemá toľko filtrov ako aplikácie Instagram ani Halftone, no svojou jedinečnosťou a osobitným štýlom sa nedá prirovnať ani k jednej z nich.

Pxl. dokáže spraviť z klasickej nudnej fotky abstraktné umenie. S trochou praxe budete schopný vytvárať vskutku originálne kompozície s moderným nádychom. Aplikácia ponúka na výber z 9 štýlov, ktoré môžete aplikovať na vaše fotky z fotoknižnice alebo práve odfoteného snímku. Postupné nastavovanie a upravovanie je intuitívne. Po výbere štýlu, ktorý vás osloví, danú fotku upravujete ťahom prsta po povrchu displeja z pravá doľava. Dokonca si môžete upraviť aj samotné rozlíšenie konkrétnych štýlov, či už sú to štvorčeky, guľky alebo pásy a to klasickým spôsobom gesta, ktorý poznáme zo zoomovania a odďaľovania obrázkov. Niekedy sa stane, že upravené fotky sú nerozpoznateľné od svojich originálov, a že sú ťažko rozpoznateľné. Chce to len trochu trpezlivosti nájsť optimálne rozlíšenie a vhodný štýl pre každú fotku.

Ak sa vám nechce lámať hlavu s nastavovaním fotiek, aplikácia Pxl. ma skvelú funkciu Shake. Stačí len zatriasť vaším iDevice a fotka sa náhodne upraví sama a podľa môjho názoru s celkom slušným výsledkom. Takto môžete experimentovať a vyskúšať niečo nové, čo je úplne odlišné od rozšírených foto-aplikácii.

[vimeo id=”37368629″ width=”600″ height=”350″]

Vaše novovytvorené umenie si môžete uložiť do vašej knižnice a samozrejme, že máte možnosť aj priameho preposlania na sociálne siete Facebook a Twitter a tiež sa nezabudlo ani na preposlanie do emailových schránok.

Pxl. je foto-aplikácia, ktorá ma oslovila svojím originálnym poňatím a sviežim výberom filtrov. Je to niečo iné na čo sme zvyknutý a vôbec to nie je zlé. Nie je určená na detailné úpravy pre krajší kontrast alebo jas, takže si ju nesťahujte ak od toho očakávate ďalší Photoshop. Nebojte sa zaexperimtovať a určite siahnite po tejto aplikácii, ktorá z vás spraví umelcov s 9-timi originálnymi rukopismi.

Pxl. je univerzálna aplikácia dostupná k stiahnutiu za 0,79€ na AppStore tu.

 

Ukážka nášho TouchPlay Facebook Loga :