Procreate – Umenie je zábava

Aplikácia Procreate pre iPad poteší nie len profesionálnych umelcov, ale aj amatérov, ktorí si občas radi čmárajú ceruzkou po papieri. Teraz ju nájdete v AppStore skoro zadarmo.

Doslova za pár eur je teraz v AppStore k obstaraniu jedna z najlepších aplikácií určená všetkým milovníkom kreslenia a maľovania. Profesionál dokáže s aplikáciou Procreate neskutočné veci ( stačí si len prekliknúť na YouTube a sami uvidíte, čo všetko je možné s touto aplikáciou vytvoriť ), ale aj amatér alebo dokonca aj človek, ktorý si s umením nepadol vôbec do oka sa s aplikáciou Procreate plnohodnotne zabaví.  A to predovšetkým vďaka rozsiahlej podpore vrstiev, úpravám štetcov a rôznych ceruziek vrátane kried a vodoviek, vďaka ktorým je možné zapojiť fantáziu ako pri tvorbe náčrtov ako aj pri náročnejšom postupe olejomaľby. Výnimočne však editor štetcov je tak dokonalý, že si užívateľ môže vymodelovať akúkoľvek jeho šírku, veľkosť a typ.

Zaujímavé sú aj také drobnosti, ako je napríklad možnosť prepínať užívateľské rozhranie medzi verziou pre laikov a pre profesionálov.  Po dlhšom používaní som s touto aplikáciou nadmieru spokojný a v AppStore som zatiaľ nič lepšie nenašiel. Na záver ešte zmienim jedno z najväčších plusov a to je schopnosť zobrazenia obrázkov s vysokým rozlíšením až  1920 x 1408px. To umožňuje vyladiť všetky detaily na profesionálnej úrovni.

[youtube id=”M2YSCVvSXgI” width=”600″ height=”350″]

Procreate verziu pre iPad si môžete stiahnuť za 3,99 € prostredníctvom AppStore TU.