Pri cestách po Chorvátsku vám pomôže 260 dopravných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications spolupracuje s Chorvátskym automobilovým klubom (HAK) na vytvorení siete spoľahlivých dopravných kamier pre verejnosť, ktoré vám môžu pri dovolenke v Chorvátsku značne uľahčiť cestu. Riziká zvýšenej premávky v letnej sezóne môžete predvídať pomocou mobilnej aplikácie HAK, ktorá vďaka kamerám umožní v reálnom čase rýchlu kontrolu dopravnej situácie a prináša aj ďalšie užitočné informácie.

080618_1427_Pricestchpo1.jpg

Mobilná aplikácia HAK “Croatia Traffic Info” je k dispozícii zdarma na stiahnutie v App Store a Google Play v anglickej, nemeckej a chorvátskej mutácii a poskytuje rýchly prístup ku 260 dopravným kamerám umiestneným na kľúčových dopravných ťahoch, u tunelov, mýtnych staníc a v prístavoch. Pred sezónou 2018 v aplikácii pribudli navyše kamery umiestnené na 10 hraničných prechodoch, ktoré sú pre cestovateľov obzvlášť dôležité. Oproti iným dopravným aplikáciám kamery dávajú o doprave na sledovaných miestach okamžitý vizuálny prehľad. V aplikácii HAK je navyše možné nájsť aj ďalšie užitočné informácie, napríklad o najbližších čerpacích staniciach, cenách paliva a dostupných asistenčných službách alebo šikovný kalkulátor platieb za mýto.

Kamery s vysokým rozlíšením odolajú aj vetrom bora

Pri budovaní kamerového systému Chorvátsky automobilový klub postupne nahradil menej kvalitné analógové systémy novými IP kamerami Axis, ktoré prináša obraz s vysokým rozlíšením a sú vhodné aj do náročných podmienok na mostoch a v prístavoch, kde počas roka musia odolať vetrom bora s rýchlosťou 250 km/h alebo extrémnym horúčavám.

“Ďalšie kamery priebežne umiestňujeme na nové miesta na základe spätnej väzby od vodičov,” povedal Goran Baotić manažér Chorvátskeho automobilového klubu. “V budúcnosti plánujeme do systému integrovať prvky strojového učenia, takže kamery v aplikácii umožnia tiež analýzu dát a lepšie pochopenie dopravnej situácie.”

080618_1427_Pricestchpo2.jpg