Prevezmite kontrolu nad využívaním 3G dát

Mnoho ľudí nemá prístup k neobmedzeným mobilným dátovým prenosom, takže je potreba dávať si pozor na množstvo využívaných dát mesačne. Existuje mnoho úloh a aplikácií, ktoré využívajú mobilné dáta a môže byť ťažké udržať si o všetkých prehľad. Našťastie, iOS obsahuje niekoľko spôsobov, ako zamedziť prístup aplikáciam k 3G dátovým prenosom a namiesto toho ich čo najčastejšie nútiť využívať Wi-Fi pripojenie k sieti.

  • Úplne vypnite mobilné dáta: Dôležitý prostriedok v boji proti zbytočnému využívaniu 3G dátových prenosov. Vypnutím mobilných dát presmerujete všetky dátové prenosy  na Wi-Fi. To znamená, že úplne stratíte prístup k mobilnej dátovej sieti. Pre aktivovanie prístupu k sieti je potreba opätovne povoliť mobilné dáta. Nastavenia —> Všeobecné —> Sieť —> prepnite Mobilné Dáta do polohy OFF/O pre iPhone a Nastavenia —> Mobilné dáta —>  prepnite Mobilné Dáta do polohy OFF/O pre iPad.

  • Kontrolujte prístup AppStore k mobilným dátam: Ďalšou možnosťou ako ušetriť mobilné dáta je obmedzenie automatického sťahovania z mobilnej siete v obchodoch. Doporučujeme Vám, aby ste zakázali automatické sťahovanie v Apple obchodoch (Hudba, Aplikácie a Knihy) a aj sťahovanie nákupov prostredníctvom mobilnej siete, ako je vyznačené na obrázku do polohy polohy OFF/O. Nastavenia —> Store —> prepnite dané položky do polohy OFF/O.

  • Prevezmite kontrolu nad iCloud dátami: Posledná možnosť ako znížiť používanie mobilných dát je, že v iCloud nastaveniach odkliknete OFF/O na položke: Použiť mobilnú sieť. Týmto znemožníte používanie mobilných dát na prenos dokumentov do iCloud. Nastavenia —> iCloud —> Dokumenty a dáta —> prepnite “Použiť Mobilnú sieť” do polohy OFF/O.

Teraz máte k dispozícii 3 jednoduché rady, ktoré môžete použiť všetky alebo v kombinácii, aby Vám dobre pomáhali šetrič Vaše mobilné dátové prenosy.

Tip: Stiahnite si bezplatnú aplikáciu DataMan, kde môžete sledovať počet prijatých a odovzdaných dát prostredníctvom Wi-Fi siete, ale taktiež hlavne mobilnej/celulárnej siete za mesiac.

 

Napísal Michal Lichner.