Prehľad najlepších inteligentných váh

Poznať svoju váhu môže byť užitočným meradlom, pokiaľ sa snažíte dosiahnuť svoj športový cieľ. Ak sa snažíte udržať vo forme počas tohto leta, možno sa vážite dokonca i denne. Aby ste to mali jednoduchšie, súčasné váhy dnes už bývajú prepojené s telefónmi či aplikáciami, kde sa zobrazia ďalšie miery typu BMI, tep či kompozícia tela. A keď už si v dnešnej dobe vyberáme tie najnovšie a najlepšie zariadenia, prečo nespraviť rovnaké rozhodnutie aj v prípade váhy?

vahy

Withings (Nokia) Body+

Mnohí ju označujú za najlepšiu inteligentnú váhu súčasnosti. Vyzerá dobre a zhromažďuje najviac informácií, ktoré zobrazuje v jednoduchej aplikácii. Je možné pripojiť ju na Bluetooth a Wi-Fi, no stránky typu https://extra.bet365.com/news/sk/ ešte zobrazovať nedokáže. Na druhej strane je kompatibilná s Androidom aj iOS. Hoci tipy a športové stávky vo svojich funkciách nemá, dokáže si zapamätať osem rôznych osôb a meria váhu, BMI, tep, kvalitu vzduchu a dokonca i počasie. Má v sebe navyše i modul pre tehotné ženy. Jedinou jej nevýhodou je pomerne malý displej.

Eufy BodySense

Pripojiteľná na Bluetooth, kompatibilná s Androidom aj iOS, pričom maximálny počet používateľov je dvadsať. Vytvára štatistiky obsahujúce okrem váhy aj BMR, BMI a meria percento tuku v tele. Mínusom je, že nemá mód pre tehotné ženy a nie je možné ju pripojiť na Wi-Fi. Niektorí užívatelia uvádzajú, že miery sa na váhe objavujú skôr v percentách a na základe štatistík. Výhodou by ale mohla byť cena, ktorá začína približne na tridsiatich eurách.

Fitbit Aria 2

Samozrejmosťou je súčinnosť s Androidom aj s iOS systémom, rovnako aj Bluetooth a Wi-Fi. Meria váhu, BMI a percentá tuku. Poradí si s ôsmimi používateľmi a dokážete ju prepojiť s náramkami Fitbit i aplikáciami tretích strán. Nepríjemné pre niektorých môže byť však to, že váhe trvá pomerne dlho, kým zobrazí váhu a má pomerne malý displej. Ak ste však nenapraviteľnými fanúšikmi značky Fitbit, nebudú vám vadiť ani takéto drobnosti.

QardioBase 2

Už z predošlých údajov o iných váhach môžeme konštatovať, že Bluetooth a Wi-Fi je relatívne samozrejmosťou. Takisto i Android a iOS kompatibilita. Maximálny počet používateľov je pri QardioBase 2 opäť osem, pričom váha meria osobnú hmotnosť, BMI, percento telesného tuku, svalov, kostí a vody. Hoci za túto váhu zaplatíte 120 eur a viac, ponúka možnosti, ktoré inde nenájdete. Je taktiež štýlová a unikátna, no v zobrazovaní váhy i pomalá – podľa užívateľov jej vygenerovanie dvoj alebo trojciferného čísla trvá okolo 12 sekúnd. Spolupracuje s rôznymi aplikáciami a obsahuje modul pre tehotné ženy.