Pokračovanie – Aplikácie, ktoré vám uľahčia život

Prinášame vám pokračovanie článku zaoberajúceho sa tipmi na užitočné aplikácie. Opäť sme vybrali len neplatené aplikácie a naviac skoro všetky lokalizované do slovenského alebo českého jazyka.

  • Podujatie.sk: Ako už názov napovedá ide o aplikáciu s tipmi na rôzne akcie po celom slovensku. Výborne sa hodí práve na leto, aby ste stále mali o zábavu postarané. Keď si v nej vyberiete podujatie, o ktoré máte záujem, tak si hneď môžete kúpiť lístky prostredníctvom originálnej aplikácie od Ticketportal, ktorú tiež nájdete v AppStore.
Stiahnuť si ju môžete z Appstore tu.
  • Dopravný servis Rádia Expres: Aplikácia ukazuje radary, dopravné obmedzenia aj nehody priamo na mape alebo v zoznamoch podľa kraja. Cez aplikáciu môžete aj vy priamo nahlásiť akékoľvek dopravné obmedzenie. Jedinou nevýhodou je potreba internetového pripojenia pre aktualizáciu informácii. Pre motoristov môže byť užitočný aj nasledujúci tip. Pokiaľ ste pre jazdou pili a nieste si istý či by ste ešte mohli “nafúkať” pokiaľ by vás zastavili policajti, tak vám odporúčame taktiež si stiahnuť aj aplikáciu Promile Info, kde si môžete nastaviť aký alkohol ste konzumovali a Vaše základné informácie. Aplikácia Vám potom vypočíta kedy približne budete triezvy.
Stiahnuť si ju môžete z Appstore tu.
  • Dragon Dictation: Obdobná aplikácia Siri určená pre diktovanie textu. Najdôležitejšia informácia je, že podporuje 24 jazykov vrátane slovenského a českého! Perfektne funguje v spolupráci nielen s Facebookom a Twitterom, ale aj v posielaní diktovaného textu e-mailom. Skvelé je, že podporuje všetky iZariadenia, ktoré “bežia” na iOS 4.0 alebo novšej verzii. Túto aplikáciu hodnotíme maximálne pozitívne.

Stiahnuť si ju môžete z Appstore tu.

  • Reštaurácie.sk & Kofola: Táto aplikácia Vám vyrieši problém, keď ste na neznámom mieste a neviete kam sa ísť najesť. Obsahuje veľké množstvo reštaurácií po celom Slovensku umiestnených na prehľadnej mape alebo v zozname. O reštauráciach nájdete nielen základné informácie, ale niekedy dokonca aj celé menu. Jednou s možností aplikácie, ktorú naozaj oceníte je filter na rôzne zamerania reštaurácii. Ak zvyknete platiť stravnými lístkami a otravuje vás počítanie koľko ešte musíte doplatiť, tak Vám odporúčame stiahnuť si aj aplikáciu Ticket Restaurant Calculator, ktorá to vyrieši za Vás.

Stiahnuť si ju môžete z Appstore tu.

  • Convert Units Free HD: Ako je už podľa názvu zrejmé aplikácia funguje na premenu rozličným jednotiek. Je až neuveriteľne jednoduchá a prehľadná, obsahuje 14 kategórii a spolu až stovky jednotiek na premenu. Jednou z jej najväčších výhod je aj premena mien s denne aktualizovaným kurzom. Jediná nevýhoda je jej dostupnosť zatiaľ len pre iPad.
Stiahnuť si ju môžete z Appstore tu.